Запитання служителю: Чи можна пити вино?

23-03-2024, Комментариев нет

ВопросПитання: Чи можна пити вино? Адже Павло сам наказує Тимофію вживати його.

1 Тим. 5:23: «23 Води більше не пий, але трохи вина заживай ради шлу́нка твого́ та частих неду́гів твоїх.»

Відповідь: Потрібно відзначити, що порада Павла – це не універсальний принцип для всіх людей.

Це приватна порада для хворої людини. Порада призначена спеціально для Тимофія. І яка її причина? «ради шлунка твого та частих недугів твоїх». Павло не викладає правило для всього світу, він не розглядає вино, як панацею від всіх хвороб.

Дослідник Альберт Барнес, пише: Ціль поради Павла «не отримати задоволення від вживання вина, не пережити веселощі, або збудження, але виключно — як необхідність, для поліпшення здоров’я, тобто, як лікувальний засіб» (Альберт Барнес. Объяснительные и практические заметки на послания апостола Павла к Фессадоникийцам, Тимофею, Титу и Филимону. НьюЙорк, 1873, стр. 179).

Подібним чином, слово «трохи» (ὀλίγος) має на увазі дуже помірне вживання вина.

Отже – порада Павла є приватною, індивідуальною і її мета – покращення здоров’я.

В той час була проблема з водою, яка була поганої якості. І щоб із-за неї в Тимофія не було проблем з шлунком, Павло радить вживати не тільки воду, але розбавляти її трохи вином, щоб таким чином вбити мікроби. Тобто вино було алкогольним, але його добавляли в дуже маленькій кількості, щоб тільки очистити воду.

Що означає наступна фраза? «Надалі пий не тільки одну воду».

Вона має на увазі, що Тимофій утримувався від любого виду вина – як алкогольного так і неалкогольного. Тобто ситуація не була такою, що Тимофій вживав тільки виноградний сок, а Павло йому порадив трохи і алкоголю попити. Тимофій пив тільки воду.

До повного утримання Тимофія могли спонукали найрізноманітніші чинники.

На нього могли повпливати вчення й приклад його матері і бабусі, які були дуже набожними.

(2 Тимофію 1:5) «Я приводжу на пам’ять собі твою нелицемірну віру, що перше була оселилася в бабі твоїй Лоіді та в твоїй матері Евнікії; певен же я, що й у тобі вона оселилась».

Можливо, ще більший вплив на нього здійснив приклад Павла. Ми маємо підставу вірити, що Павло наставляв Тимофія бути стриманим.

(1 Тимофію 3:2,3) «А єпископ має бути бездоганний, муж однієї дружини, тверезий, невинний, чесний, гостинний до приходнів, здібний навчати, 3. Не п’яниця, не заводіяка, але тихий, несварливий, не сріблолюбець…».

Очевидно що Тимофій ретельно дотримувався порад Павла. Він завжди був тверезим і не вживав ніякого вина. Також, можливо стриманість християнського служителя, ймовірно, ґрунтувалася на законі, який забороняв священикам вживати п’янкі напої.

(Левит 10:9) «Вина та п’янкого напою не пий ані ти, ані сини твої з тобою при вході вашім до скинії заповіту, щоб вам не померти. Це вічна постанова для ваших поколінь»

Християнський керівник повинен бути не менше святою людиною, ніж юдейський священик, оскільки основа закону залишалася тією ж самою:

Чому юдейські священики повинні були утримуватись від вина?

(Левит 10:10,11) «і щоб розрізняти між святістю й між несвятістю, і між нечистим та між чистим, 11. і щоб навчати Ізраїлевих синів усіх постанов, про що говорив до них Господь через Мойсея».

Цей принцип стриманості не був порушений рекомендацією апостола Павла, оскільки порада вживати трохи безалкогольного вина призначалась не для задоволення, а для лікування.

Висновок:

Павло не сказав:

  • «Не пий більше води» але, «надалі пий не тільки воду»
  • Він не сказав: «Пий вино, але тільки трохи вина».
  • Він не сказав: «Заради задоволення але заради лікування».

Тому незалежно від того, яке вино малось на увазі, цей текст не підтримує

регулярне вживання вина.

Костянтин Поперечний, бакалаврант богослов’я


Рубрика: Вопрос служителю

RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитата) - выделите курсором текст в окне комментария и нажмите одну из кнопок форматирования [B, I, Quote].
Если вы желаете исправить свой комментарий или удалить его, напишите нам в редакцию.
Ознакомьтесь с нашими правилами публикации комментариев.

© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2022
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH.
Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)

Интернет-газета "ПУТЬ"