Освітні осередки протестантської журналістики України

26-11-2010, 1 комментарий

151110-137Мало в чому так сильно відчувається православне коріння слов’янського протестантизму, як у розумінні потреби в інтелектуальному розвитку, т.зв. «формальній» освіті. Реформація і Контрреформація великою мірою здійснювалися на просвітницькому полі; з тих часів країни чи місцевості з переважаючим протестантським населенням характеризуються високим рівнем грамотності. У підсумку, римсько-католицькі університети пропонують найвищу в світі якість освіти; водночас маємо засновані протестантами Гарвард, Йель, Прінстон. Неможливо переоцінити культуротворче значення перекладів Біблії національними мовами, котрі до сих пір є «візитною карткою» протестантських місій.

Однак на пострадянському просторі освіта, професіоналізм, суспільний статус були недосяжними характеристиками для протестантства — забороненої та переслідуваної релігійної меншини. Це були абстрактні поняття, що до краху СРСР практично не з’являлися на порядку денному цих конфесій.

Максим Балаклицький


Рубрика: Наука и религия, Образ жизни, Церковь и медиа, Церковь и общество

Комментарии (1):

RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитата) - выделите курсором текст в окне комментария и нажмите одну из кнопок форматирования [B, I, Quote].
Если вы желаете исправить свой комментарий или удалить его, напишите нам в редакцию.
Ознакомьтесь с нашими правилами публикации комментариев.

© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2022
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH.
Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)

Интернет-газета "ПУТЬ"