Аутизм — не вирок, а діагноз

18-04-2018, 1 комментарий

Семену 14 років. Діагноз йому поставили у 4. Для ефективної корекції це достатньо пізно, адже що раніше виявили розлад, то краще. Мати Семена, Наталія десять років тому не знала, що робити та куди йти. Але її любов до сина спонукала йти вперед і шукати вихід.

Наталія Швець — мати дитини з розладом аутистичного спектра: “Кто-то мне говорил: отдай в интернат. Хорошие знакомые говорили. Кто-то говорил: не лечи, все хорошо. Но потихоньку, потихоньку с помощью интернета, с помощью родителей, которые имели таких же детей, я находила способы лечения. За эти 14 лет мы много с ним пережили: и смерть бабушки, дедушки, уход отца. Как-то было тяжеловато. Но мы справились и сейчас мы активно занимаемся реабилитацией Сёмы”.

Для ефективного лікування дітей з аутизмом потрібен комплексний підхід. З дитиною і батьками мають працювати лікарі, психологи, психотерапевти та логопеди. Також є велика кількість альтернативних методик. При виборі лікування треба враховувати причини виникнення конкретного випадку аутизму та аналізувати всі сторони життя дитини.

Наталья Швець — мати дитини з розладом аутистичного спектра: “Сейчас у Семена отличная команда. Я очень счастлива, что я нашла именно тех людей, которые занимаються его социализацией, его поведением, его развитием. В нашу команду входят логопед, психолог, иглорефлексотерапевт. Мы ходим в бассейн, у нас есть шикарный тренер. На бытовом уровне мы с ним вполне спокойно общались. Его это вполне устраивало. Сейчас мы вышли из зоны комфорта. Сейчас я узнала, что он может говорить, и он может повторять. И заставляю потихоньку”.

Люди з аутизмом — по-іншому влаштовані. Аутизм або занурення в себе – поширений розлад, коли людина має труднощі із соціалізацією. Їй важко спілкуватися з іншими людьми. Цей розлад також  характеризується вираженим дефіцитом взаємодії, досить обмеженими інтересами, а також часто повторюваними діями.

Вікторія Кисличенко — логопед: “Діти незвичайні, вони відмінні в своїй поведінці, вони не такі, як інші. З ними дуже важко, з ними складно спілкуватися, вони  не ідуть на контакт, вони знаходяться у своєму світі, але ці діти не вміють обманювати. Вони не мають таких поганих навичок спілкування, їм взагалі важко спілкуватися і вони не розуміють прихованих якихось натяків”.

У виникненні аутизму досі залишається багато незрозумілих моментів. Але вчені схиляються до думки про сукупність різних факторів у розвитку захворювання. Існує зв’язок між генетикою та схильністю людини до захворювання на аутизм. Поки не виявлено гена або набору генів, які відповідали б за схильність до аутизму в цілому. Однак розвиток аутизму відбувається на фоні соціальних чинників, поганого стану екології та впливу медикаментів.

Вікторія Кисліченко — логопед: “Причини аутизму досі не чітко встановлені. Є гіпотези про причини порушень. Найбільш популярною наразі є теорія генетичних причин. (блик) Були теорії, пов’язані зі шкідливим впливом середовища, тобто пов’язані з екологією. Були теорії, що пов’язують виникнення зі впливом на організм матері різних шкідливих домішок”.

Своєчасна реабілітація дитини з ранніх років життя дозволяє у багатьох випадках домогтися впевнених результатів у соціальній адаптації.

Олена Яковенко — нейропсихолог: “Основные все-таки задачи, понятно: коммуникативные навыки. То есть умение общаться. Это одна задача. Следующая задача — это социализация. Почему? Потому что эти детки имеют серьезные проблемы по входу в социум, их можно научить более-менее смотреть в глаза, отвечать на вопросы, даже в какой-то степени вести диалог, если это какие-то более сложные формы”.

Ці люди потребують особливих умов. Грамотний підхід до них дозволяє їм отримати освіту та працювати і знайти місце в соціумі.

Вікторія Кисліченко — логопед: “[Таких] дітей стає все більше і більше. Нам з ними жити, нам з ними працювати. Це не погано і не добре, але так є. Це треба прийняти як факт і навчитися жити з цими дітьми, допомогти їм існувати в суспільстві. (блік) Ми просто повинні допомогти їй жити в цьому житті, знайти своє місце, щоб вона [така людина] могла існувати з користю для себе і для інших”.

Наталья Швець — мати дитини з розладом аутистичного спектра: “Я желаю каждому родителю, который воспитывает такого особенного ребенка. Несмотря на диагноз. Просто — особенного ребенка. Чтобы у каждого родителя была такая же команда. То есть чтоб каждый родитель подобрал для своего ребенка, нашел возможности, нашел силы и создал вокруг него такой круг доверия. И тогда у нас все получится”.

Марія Михайляк, Костянтин Анікеєв, Андрій Баніт, Миколаїв, “Вісті надії”


Рубрика: Здоровье, Образ жизни

Комментарии (1):

RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитата) - выделите курсором текст в окне комментария и нажмите одну из кнопок форматирования [B, I, Quote].
Если вы желаете исправить свой комментарий или удалить его, напишите нам в редакцию.
Ознакомьтесь с нашими правилами публикации комментариев.

© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2022
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH.
Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)

Интернет-газета "ПУТЬ"