Огляд адвентистського книговидання
В. В. Андрусяк, Л. И. Бондарчук, А. А. Евграфов, А. А. Опарин, П. И. Либеранский, Д. О. Юнак. Возвещая Слово. Очерки об истории адвентистського книгоиздания / под редакцией А. Евграфова – Заокський : Источник жизни, 2017. – 352 с.
Якщо ми будемо знати краще історію, ми станемо успішніші в служінні Богу і людям і менше зробимо помилок в теперішньому. Знаючи історію віри, мужності і служіння попередників, ми будемо мотивовані чинити так само у важкі часи, не чекаючи комфорту і гарантій матеріального добробуту, повністю покладаючись на Бога, на Його провидіння й охорону. Картина нашого життя буде яскравою і дієвою у виконанні Божої місії.
Видавниче служіння є одним з основних віх розвитку місії Церкви адвентистів сьомого дня по всьому світу з моменту виникнення і до теперішнього часу.
У книзі зроблений огляд історії видавницького служіння на території Євро-Азіатського дивізіону з моменту зародження адвентистської церкви і до наших днів, підкреслена вірність братів і сестер у справі Божій і їх віру в силу друкованого слова, що змінює людей. Сучасним християнам буде не тільки інтерес, але вкрай корисно доторкнутися до цієї історії героїв і наслідувати їх вірі.
Можна подякувати всім, хто по крихтах збирав ці дорогоцінні сторінки з життя присвяченого служіння і факти діяльності піонерів нашої церкви. Без сумніву їх можна назвати Божими подвижниками свого часу. Боже пророцтво про печатні слова, дані на початку адвентистського руху, виконується і в наші дні, досягаючи мільйонів людей в усьому світі, відкриваючи надію на радісну подію Друге пришестя Христа. «Це скромний початок зможе перетворитися в потоки світла, очищаючи весь світ »(О. Уайт. Вестники надії, с. 1, 2).
Місія Церкви адвентистів сьомого дня постає перед нами в тому, щоб розповсюдити доручену Богом вістку, по цілій землі. Цю Благу звістку повинні почути всі без винятку.
Сьогодні, як ніколи раніше, необхідно вести велику і прекрасну роботу по поширенню останньої євангельської звістки. Світ повинен отримати світло істини завдяки служінню того слова, яке міститься в наших книгах і періодичних виданнях. Наші публікації повинні демонструвати, що близький кінець всього. Мені доручено сказати нашим видавництвам: Нехай наша література, подібно свідку, несе звістку всьому світу ». Е. Уайт, Вісники надії, с. 45, 146
Книга присвячена історії адвентистського книговидання в період з другої половини XIX століття до наших днів. Історія розглядається на тлі мінливої суспільно політичної ситуації і релігійно-культурного життя суспільства. У книзі наводяться спогади людей, які брали участь у виготовленні літератури. Видання становить інтерес як для членів церкви, які бажають краще пізнати історію церкви, так і для всіх, хто цікавиться адвентистської звістки.
Події описані в цій книзі, трапилися на території Росії та України. Книга описує історію книговидання, починаючи від 1876 року, закінчуючи 2017 роком. З цієї книги, ви дізнаєтесь, про політичне життя в Росії в другій половині XIX –початок XX століття. Ви дізнаєтесь про перших літературних євангелістів, в даній території. Їхнє бажання, донести вістку Божу, наполегливість і героїзм літературних євангелістів. А також прорив книговидань, які охопили всю землю.
Автор відстоює позицію, Елен. У. Г Якій було видіння, про початок книговидавництва, що воно із самого початку буде мати успіх. Ось як описана ця подія, в цій книзі.
Серед невеликої групи, що зібралася 18 листопада 1848 року на конференції будинку Отіса Ніколса Дорчестері (Штат Массачусетс), знаходився Джозеф Бейтс. тут Еллен Уайт було дано Видіння, якій Бог відкрив, що наступив час займатися видавничою діяльністю. вона сказала своєму чоловікові: «У мене є для тебе звістка. Ти повинен надрукувати невеликий буклет і відіслати його людям, Нехай він буде невеликим, але коли люди прочитають його, і вишлю тобі кошти, щоб надрукувати її, він буде мати успіх з самого початку. Мені було показано, що з малого початку, буде великий успіх. Мені було показано, що з цього малого початку, по світу ллється потік світла.
Це опис подій, з яких бере початок літературне служіння Церкви адвентистів сьомого дня. почалося з випуску невеликого буклету, майже за 170 років воно знайшло Всесвітній масштаб. Сьогодні у світі налічується близько 60 адвентистських видавництв, які випускають книги на десятках мов в цілому багатомільйонними тиражами. [1, 2 с. 15].
І щоб читачеві було краще зрозуміти, в яких умовах існувала і працювала Церква адвентистів сьомого дня, яким було суспільство того часу, невід’ємною частиною якого є адвентисти. Кожен розділ відкриває главу, присвячену громадській, політичній ситуації того чи іншого періоду. Особливу увагу приділено тим виданням, які більш інших цінувалися віруючими людьми. В першу чергу це Біблія, історія її перекладу на сучасну російську мову. Ви знайдете роздуми про те, яким буде подальший шлях адвентистського книговидання і літературного євангеліста в нових, сучасних реаліях.
Особисто мені сподобалось те, що в даній книзі якісні фото, які підтверджують вірогідність сказаного. Фото містять в собі, людей які працювали в книговидавництві, літературних євангелістів, а також документів, друкувальних станків, книг, журналів які друкувалися, фото місцевостей. За це все велика вдячність авторам які попрацювали над інформацією, яка надає вагомий авторитет того, що сказано в цій книзі.
Андрій Мельничук, бакалаврант богослов’я