Питання пастору: Що таке не простимий гріх?

11-12-2019, 1 комментарий

вопросВ Євангеліє від Матвія ми знаходимо один текст, де Ісус говорить про непростимий гріх.

Мт.12:31 Тому то кажу вам: усякий гріх, навіть богозневага,

проститься людям, але богозневага на Духа не проститься!

Що означає богозневага на Духа не проститься?

Розгляньмо цей текст в контекст даного уривку. Отже, з 22 вірша розповідається, що До Ісуса привели одного сліпця який був біснуватий, та Ісус оздоровив його. Подивімось яка реакція Фарисеїв на цю ситуацію, і що вони відповіли.  Мт. 12:24 Фарисеї ж, почувши, сказали: Він демонів не виганяє інакше, тільки як Вельзевулом, князем демонів.

Фарисеї кажуть, що Ісус вигнав нечистого духа, демоном.

У 28 вірші Ісус дає зрозуміти, що біснуватого Він оздоровив силою Духа Божого. Отже, це нам говорить про те, що фарисеї Духа Божого назвали, Вельзевулом, демоном. Іншими словами, вони Духа Святого назвали Дияволом.

Ісус вступає в діалог, Говорить, як може диявол вигнати диявола? 26 вірш, тим самим заганяє їх в глухий кут. І потім вже після цього діалогу, Ісус говорить слова, Хто Богозневажить Духа, тому не проститься.

Виникає питання: Чому Богозневага проститься, а богозневага на духа не проститься?

В Євангелії від Івана показана роль Святого Духа.

Івана 16:7,8,13 Та Я правду кажу вам: Краще для вас, щоб пішов Я, бо як Я не піду, Утішитель не прийде до вас. А коли Я піду, то пошлю вам Його. 8 А як прийде, Він світові виявить про гріх, і про правду, і про суд: 13 А коли прийде Він, Той Дух правди, Він вас попровадить до цілої правди, бо не буде казати Сам від Себе, а що тільки почує, казатиме, і що має настати, звістить вам.

Однак ми бачимо, що до покаяння нас приводить Святий Дух, він діє на наш розум і на  совість, побуджує нас прийти до Ісуса, визнати свої гріхи і розкаятись в них. А коли людина, постійно відганяє Духа Божого. Вона поступово закриває, єдине джерело, через яке людина може прийти до Бога. І по її волі Дух святий змушений відійти від людини.

 

Відповідає: Мельничук Андрій, бакалаврант практичного богослів’я

 


Рубрика: Вопрос служителю

Комментарии (1):

RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитата) - выделите курсором текст в окне комментария и нажмите одну из кнопок форматирования [B, I, Quote].
Если вы желаете исправить свой комментарий или удалить его, напишите нам в редакцию.
Ознакомьтесь с нашими правилами публикации комментариев.

© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2022
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH.
Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)

Интернет-газета "ПУТЬ"