Репрезентація сімейних цінностей в українському суспільстві членами церкви Адвентистів сьомого дня

07-01-2021, Комментариев нет

Репрезентація сімейних цінностей в українському суспільстві членами церкви Адвентистів сьомого дняУ сучасному суспільстві питання сім’ї, особливо в умовах поширення пандемії COVID -19,  вийшло на перше місце. Це, в першу чергу, пов’язано із тим, що в умовах ізоляції серед сімейних пар різко збільшилась кількість  сварок. Достатньо переглянути статистику розлучень за 2019-2020 роки, щоб зрозуміти, що сім’я, у т.ч. й українська, знаходиться на грані знищення. Однією із найбільших захисниць сімейних цінностей на релігійній карті України є Церква Адвентистів сьомого дня. З моменту свого заснування Церква ввела в обов’язок кожному члену Церкви збереження та піклування про сім’ю. Тому розлучення чи жорстоке ставлення до членів своєї сім’ї тягне за собою відлучення із членства. В данній статті пропонуємо оглянути методи репрезентації сімейних цінностей в українському суспільстві членами церкви

  1. Дошлюбне консультування.

Ще у 1984 році всесвітня церква Адвентистів сьомого дня прийняла рішення, за яким служителі церкви зобов’язані проводити дошлюбне консультування молодих пар, плануючих вступити у шлюб. Під час консультування розглядається достатня кількість питань, які допомагають майбутньому подружжю бути готовим до сімейних труднощів. Серед цих питань, наприклад, є наступні:

— Що таке шлюб? Походження шлюбу.

— Різниця між коханням та закоханістю

— Як вирішувати конфлікти (враховуючи особливості різних темпераментів)

— Сімейні фінанси

— Виховання дітей та інші.

 

  1. Профілактика сімейних труднощів та допомога особливим сім’ям

Але Церква не обмежується лише дошлюбним консультуванням. Для того, щоб краще служити і допомагати сім’ям, в кожній громаді (місцевій церкві) створений Відділ сім’ї. Завдання цього відділу – зміцнення шлюбу та сім’ї. В обов’язок цього відділу входить: забезпечення сімей відповідними і актуальним матеріалами, освітні програми для батьків, організація сімейних зустрічей і вечорів, під час яких у невимушеній обстановці є можливість обговорювати самі різноманітні сімейні питання. Також Відділ сім’ї приділяє увагу особливим потребам батьків-одинаків та сімей з прийомними дітьми.

Окремо слід згадати сім’ї з дітьми з обмеженими можливостями та інвалідами. В сучасному суспільстві рідко хто бажає допомогти батькам, які змушені нести нелегкий тягар виховання таких особливих дітей. Адвентистська церква роглядає допомогу цім сім’ям, як окрему і важливу частину своєї місії. Зустрічі, конкурси, табори та звичайна людська підтримка і увага – це те, що адвентисти роблять для цих особливих сімей.

Також треба зазначити, що як мінімум раз в квартал певне питання шлюбу та сім’ї є темою суботньої проповіді під час богослужіння.

  1. Включення блоку сім’ї у програми евангельских компаній

Церква Адвентистів сьомого дня ставить за мету набагато більш, ніж тільки зміцнення сімей всередині адвентистського суспільства. Допомогти кожній сім’ї на планеті – ось до чого прагнуть адвентисти. Тому саме з  цією метою, тема сімейних стосунків є складовою частиною багатьох програм для суспільства, які регулярно проводить адвентистська церква. Ці програми розраховані на самі різноманітні аудиторії: починаючи з молоді, яка тільки планує створення сім’ї, і закінчуючи сім’ями вже з досить серйозними проблемами, у тому числі, зрадою чи насиллям.

 

  1. Більша довіра сімейним людям

Церква Адвентистів сьомого дня при призначенні або виборі людей на різноманітні посади – часто віддає перевагу саме сімейним людям, ніж тим, хто що не був у шлюбі. Так, наприклад, адвентистський пастор має мати сім’ю. Тому що церква розуміє, що людина, яка ніколи не була у шлюбі не зможе виконувати повноцінно такі пасторські функції, як дошлюбне консультування та консультування проблемних сімей. Можна навіть сказати, що церква розглядає пасторське служіння, як служіння, яке в ідеалі має звершувати не один чоловік, а чоловік і дружина, як одне ціле.

 

  1. Видавництво літератури на сімейну тематику

Кожного місяця книжні магазини  церкви Адвентистів сьомого дня поповнюються новою літературою і книгами на сімейну тематику в тому числі. Виховання дітей, вирішення сімейних конфліктів, методи більш близького спілкування в сім’ї, поради тим, хто пережив розлучення – ці та багато інших тем висвітлюється в адвентистській літературі. І знову треба зауважити, що ця література активно розповсюджується Церквою не тільки в адвентистському колі, але й за його межами.

 

  1. Максимальне запобігання розлученню

Сьогодні в світі розлучення стало практично нормою. Нажаль, з кожним роком все важче знайти людину, яка б перебувала в шлюбі лише один раз. Але незважаючи на це, Церква адвентистів сьомого дня займає принципову позицію: розлучення – це виключення, а не норма. Всі зусилля церкви спрямовані на те, щоб зберегти сім’ю. Звісно, є ситуації, коли подальше існування сім’ї неможливо. Наприклад, коли має місце постійна зрада партнера, чи насилля. Але в усіх інших випадках церква намагається усіма силами зберегти сім’ї, які переживають нелегкі труднощі.

Висновок

Церква адвентистів сьомого дня суворо та неухильно дотримується біблійних поглядів на шлюб, не допускаючи ніяких знижень високих стандартів. Одним з її першорядних завдань є зміцнення сім’ї як духовного центру. Це пов’язано з розумінням того, що  сім’я створена Богом в якості основоположного інституту людства. Саме в сім’ї ми вчимося будувати стосунки з Богом та оточуючими людьми, закладаємо систему цінностей. Тому всі зусилля церкви Адвентистів сьомого дня спрямовані на зміцнення інституту сім’ї. Консультування, проповіді, література, суспільні програми – ці та інші методи церква успішно використовує в цій нелегкій роботі у сучасному суспільстві.

 

Сергій Глущенко

Використана література:

Евро-Азиатский дивизион АСД. Добрачное консультирование. Электронный ресурс:  https://studfile.net/preview/6262478/

Церковное руководство. Издание Евро-Азиатского дивизиона церкви Адвентистов седьмого дня, Москва, 2016

Отдел семейного служения, Электронный ресурс:   https://family.esd.adventist.org/

 

 


Рубрика: Образ жизни, Церковь и общество

RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитата) - выделите курсором текст в окне комментария и нажмите одну из кнопок форматирования [B, I, Quote].
Если вы желаете исправить свой комментарий или удалить его, напишите нам в редакцию.
Ознакомьтесь с нашими правилами публикации комментариев.

© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2022
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH.
Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)

Интернет-газета "ПУТЬ"