Рамки силових видів спорту в контексті вчення Адвентистів Сьомого Дня

07-01-2021, Комментариев нет

Рамки силових видів спорту в контексті вчення Адвентистів Сьомого ДняБудучи спортсменом та віруючою людиною, я приходжу до висновку, що фізичний та духовний розвиток необхідні мені для вдосконалення свого характеру та цілеспрямованості.

«Справжне життя починається тоді, коли дружиш з кращими, тренуєшся з сильнішими і не здається тоді, коли здається, що нічого не можна виправити».

В здоровому тілі – здоровий дух – цей вираз відображає ідеали українського козацтва. Однак в той же час він відображає й адвенистські ідеали у сфері вчення про здоровий спосіб життя. Кожному відомо, щоб досягти відмінних результатів, потрібно постійно виявляти активність і при цьому підвищувати навантаження. Християнство і спорт, ідентифікація на сумісність чи взагалі сумісними є ці поняття, особливо в контексті вчення ЦАСД. Метою кожної спортивної школи, закладу чи університету є виховання фізично активної нації та формування позитивного іміджу України як передової спортивної держави на основі сучасної і доступної спортивної інфраструктури. Однак метою будь якої християнської церкви, у т.ч. адвентистської є виховання не лише фізично здорової, але й духовно сильної особистості. Тому, у цій статті спробуємо знайти відповідь, якими повинні бути рамки щодо силових видів спорту в контексті вчення Церкви Адвентистів Сьомого Дня.

  1. Що таке силові види спорту?

Протягом багатьох років, а в особливості в сучасну епоху силові види спорту залишаються популярними. Для здобуття богатирської сили лежать вправи з силовими навантаженнями. Силові тренування приносять користь людям, які займаються, такі,  перше: мають гарний вплив на серцево-м′язовий апарат; друге: при постійному тренуванні збільшується сила та витривалість м′язів. Тож давайте розглянемо силові види спорту.

а)  Армреслінг — Вид боротьби руками на спеціальному столі, долонями зчіплюючи руки в замок. Він не потребує якоїсь екіпіровки, головне, що потрібно – це сила. Цей вид спорту не є олімпійським, але по ньому проводяться чемпіонати світу в різних країнах та регіонах нашої земної кулі.

б) Пауерліфтинг —  це силовий вид спорту, або його ще називають силовим триборством, а саме: присід зі штангою на плечах, станова тяга (сумо або класична тяга), жим лежачи в горизонтальному положенні на лавці. Тут важливі показники в триборстві. Так як і армреслінг, пауерліфтинг не являється олімпійським видом спорту, але по ньому також проводяться чемпіонати світу з триборства.

в) Важка атлетика – Цей вид спорту являється олімпійським . В даному виді боротьба над силою тяжіння відбувається в два етапи.

Перший: ривок, підняття знаряддя над головою. Другий: поштовх штанги від грудної клітки (від грудей), різким рухом до гори також над головою. Його ще називають двоєборством. Змагання з використанням ваги зустрічаються з давніх часів і в різних культурах. До нині тривають чемпіонати світу з двоєборства.

  1. Як Біблія ставиться до цих видів спорту?

Не можливо дати до кінця відповідь як Біблія ставиться до вище вказаних видів спороту. Знаю одне, що в Святому Писанні є історія, яка описує про фізично- могутню (сильну) людину, і цей чоловік був суддею Ізраіля до певного періоду. Сам Господь наділив його такою силою. Тому могутність цього чоловіка не можливо описати простими словами та логічним мисленням людини. Він був героєм свого часу, бо відстоював честь свого народу захищяючи його від филистимського іга. Розганяв цілі армії народу який тиснув та пригноблював ізраїльтян. Також Самсон голими руками, без зброї подолав великого, дикого, звіра. Він мав гарну, атлетичну статуру, сформовані та розвинуті  м′язи, вольовий характер та жагу до перемог. Цей чоловік досягнув великого успіху у своїй справі та оримав, дійсно, багато перемог над своїми опонентами. Крім фізичного розвитку в нього був, ще й духовний розвиток та тісний зв′язок з Богом, саме Він (Бог) давав можливість розвиватися та перемагати. Звісно Біблія не закликає, як і я, до того, щоб іти і розганяти цілі армії людей та виходити на боротьбу проти диких тварин, але фізичний розвиток людини Біблія точне не засуджує. Але в здоровому тілі – здоровий дух, саме тому фізичний розвиток та духовна сила і віра в Бога дадуть можливість сформувати себе повноцінною та цілеспрямованою особою.

  1. Які рамки ЦАСД виставляє до силових видів спорту

В даному випадку все просто. Церква Адвентистів Сьомого Дня добре ставиться до фізичних вправ та навантажень, оскільки є активним проповідником здорового способу життя. Можна сказати, що підтримують такий лозунг « Здорова нація-здорова країна». Тим біліше фізичний розвиток не суперечить ні Божим, ні Біблійним, ні церковним та іншим догматичним принципам. В Священному Писання  записані слова, що тіло є храм Святого Духа (1Кор. 6:19). В силовому спорті, а в особливості на професійному рівні, спортсмени, досить, часто використовують різні анаболіки та стероїди для збільшення м′язової маси та сили. І вданому випадку церква Адвентистів Сьомого Дня не підтримує вживання даних препаратів, посилаючись на (1Кор. 6:19). Бо це шкодить здоров′ю людині (спортсмену) який приймає хімічні речовини. Тому, потрібно серйозно віднестися до свого здоров′я та духовного розвитку, ставити цілі, як в фізичному напрямку так і в духовному.

Висновок: Не має значення яким із підвидів силового спорту ти займаєшся, важливо, що ти не стоїш на місці та не займаєшся не зрозуміло чим. Головне розвивайся. Здобувай гарне тіло та фізичну фору і пам’ятай, духовний розвиток дає сильну віру для перемог.

Дьяченко Валентин.


Рубрика: Образ жизни, Церковь и общество

RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитата) - выделите курсором текст в окне комментария и нажмите одну из кнопок форматирования [B, I, Quote].
Если вы желаете исправить свой комментарий или удалить его, напишите нам в редакцию.
Ознакомьтесь с нашими правилами публикации комментариев.

© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2022
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH.
Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)

Интернет-газета "ПУТЬ"