Релігійність українців 2000-2021рр

26-09-2022, Комментариев нет

Рівень і характер релігійності українського суспільства. Документи, звернення, заяви Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій. Робота видана центром досліджень Разумкова та за підтримки Представництва Фонду Аденауера в Україні. Робота має 172 сторінки.

Дослідження являє собою моніторинг церковно-релігійної ситуації в Україні, оцінка стану, тенденцій розвитку релігійності українського суспільства. Робота має в собі висновки як щодо загальної ситуації в Україні, так і окремо, залежачи від віку чи місця проживання. Так наприклад, серед жителів сільської місцевості традиційно спостерігається більший відсоток вірян аніж серед жителів міст(75% та 64% відповідно), або ж висновок про те, що більшість опитаних ідентифікують себе як православні( близько 60%). Водночас ці висновки є досить обґрунтованими та спираються на цифри моніторингу, наприклад те, що церква продовжує утримувати одну з лідируючих позицій за рівнем суспільної довіри, і так далі. Дослідження намагається охопити не тільки загальну ситуацію з релігією, а разом з цим і її взаємодію з суспільством чи державними структурами, оскільки релігія має досить високий вплив на формування громадської думки. Вкінці автори дослідження діляться з читачем добіркою релігійних документів та заяв, на мою думку, для розуміння важливості життя церкви та наскільки  вона взаємодіє з  державними органами.

Щодо теми дослідження, то вона є досить актуальною не тільки на даний момент, а і в наступні роки, оскільки релігія була і буде серед українського суспільства, бо її вклад в світогляд людини досить таки відчутний. Крім цього, дослідження також фокусується на відносинах різних вірян, їх ставлення до інших конфесій, рівень толерантності серед них. Тому, з моєї точки зору, кожен читач зупиниться та знайде для себе важливу тему, яка підштовхне його на певні думки, оскільки дослідження є обширним та охоплює багато проблематик. Дослідження має в собі низку діаграм, аби читач зміг візуально оцінити ситуацію, що є чудовим рішенням. За допомогою них можна краще сконцентрувати увагу читача описати отриманні дані не лише у вигляді цифр.

Автори дослідження намагалися висвітлити картину релігійного життя українців, аналізуючи дані опитування та на їх основі прийшли до певних висновки. На мою думку, дослідження вийшло цілком  об’єктивним, зважаючи на те, що було охоплено досить таки чимала кількість опитаних. Автори ділять загальну релігійну тему на різні сфери впливу( взаємодія з суспільством, владою, між віруючими), що робить дослідження ще більш змістовним та багатошаровим. Дослідження в повній мірі заглиблюється в життя церкви та вірян і наштовхує кожного та особисті роздуми чи запитання, аби знайти відповідь.

Палій Іван


Рубрика: Рецензии

RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитата) - выделите курсором текст в окне комментария и нажмите одну из кнопок форматирования [B, I, Quote].
Если вы желаете исправить свой комментарий или удалить его, напишите нам в редакцию.
Ознакомьтесь с нашими правилами публикации комментариев.

© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2022
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH.
Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)

Интернет-газета "ПУТЬ"