Рецензія на книгу Володимира Чернюка «Довготривалі тренди трансформації довкілля» (Львів, 2021)

11-01-2023, Комментариев нет

Монографія Володимира Чернюка на тему «Довготривалі тренди трансформації довкілля» є завершеним дослідженням, що тривала з 2014 по 2021 рр. та охоплює:

    1. Вивчення стану космосу (Землі, Сонячної системи, Чумацького шляху тощо).
    2. Довготривалі перетворення Землі та космічного довкілля.

  1. Засоби дослідження космосу.
  2. Узгодженість біблійних   пророцтв   та   наукових   прогнозівдовготривалих трендів трансформації довкілля (Сонця, Землі, зір та інш.).

Робота призначена для науковців та широкого кола читачів.

Протягом тривалого часу дослідники вивчають зміни нашого довкілля як на Землі, так і поза її межами. Подібні дослідження дозволяють прогнозувати та планувати господарську діяльність для розвитку суспільства. Але довгострокові прогнози мають тенденцію до зменшення ймовірності їх здійснення, чим на більш тривалий час будується передбачення. Тому можливість довгострокових передбачень з високою ймовірністю їх здійснення щодо трансформації довкілля є важливою та трендовою темою для вивчення.

Матеріал викладений у вигляді аналітичного порівняння тексту біблійних пророцтв із результатами сучасних досліджень NASA, Європейського космічного агентства тощо.

Новизною дослідження є доведення узгодженості пророцтв Біблії і прогнозів астрофізиків щодо довготривалих трендів природних перетворень Землі і її довкілля.

Практична цінність роботи полягає у використанні його матеріалів під час розробки навчальних курсів з природничих та технічних наук.

Матеріали роботи були опубліковані в збірниках наукових праць та представлені на наукових конференціях. Проміжні результати дослідження були апробовані у викладанні предмету “Довготермінові тренди змін довкілля” у Люблінському католицькому університеті ім. Яна Павла II.

  • перших трьох розділах монографії проаналізовано теперішній стан та трендові напрямки перетворень Сонця, Землі та Чумацького шляху. В результаті дослідження було виявлено збіг пророцтв Біблії з прогнозами сучасної астрономії при трансформації зір і Землі, зокрема:
  • утворення Всесвіту;
  • темна матерія та космічний пил як структурні компоненти Всесвіту;
  • форма неба;
  • роль води у побудові Всесвіту та її кругообіг;
  • рух островів та континентів;
  • життєвий цикл небесних тіл та перспектива їхньої трансформації.

Така узгодженість дає можливість подивитись на довготривалі тренди трансформації довкілля з біблійної перспективи як надійного джерела для побудови прогнозів.

Описуючи проблему освоєння близького космосу в розділі 4, автор наводить короткі біографії вчених, що займались вивченням астрономії протягом багатьох століть. Він представляє основні сучасні засоби дослідження космосу, такі як: наземні телескопи, орбітальні телескопи, космічні зонди та марсоходи. Також в 4 розділі вказані причини очікуваних космічних переселень та проблеми міжпланетних перельотів.

Результат дослідження показує, що сучасні технології не забезпечують надійного переселення навіть на найближчу планету – Марс. Але в той же час згідно Біблії буде певна категорія людей, які можуть здолати неочікувані космічні трансформації та уникнути абсолютного знищення життя.

В останньому розділі монографії представлено основні чинники життя, а також засоби його збереження та підтримки. Особлива роль приділена рослинним лікарським засобам, що дозволяють ефективно лікуватися під час захворювань. Але навіть їх наявність не вирішує питання смерті. Біблія повідомляє, що чинником збереження життя буде «дерево життя», яке блокує механізми старіння та усуває смерть.

До недоліків дослідження слід віднести:

  • недостатню кількість наведеної богословської літератури щодо розуміння біблійних віршів для точнішого зіставлення основних думок пророцтв з результатами наукових досліджень;
  • не вказано, який саме переклад Біблії цитується.

Але зазначені зауваження суттєво не впливають на цінність роботи в цілому.

Отже, монографія показує безпечний шлях виживання землян під час смертельної трансформації небесних тіл, спонукаючи зробити вибір на користь Творця.

Рецензент: Олег Бурлєєв, кандидат технічних наук, доцент кафедри економічної кібернетики, фінансів та менеджменту, декан гуманітарного факультету ПВНЗ «Український гуманітарний інститут».


Рубрика: Рецензии

RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитата) - выделите курсором текст в окне комментария и нажмите одну из кнопок форматирования [B, I, Quote].
Если вы желаете исправить свой комментарий или удалить его, напишите нам в редакцию.
Ознакомьтесь с нашими правилами публикации комментариев.

© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2022
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH.
Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)

Интернет-газета "ПУТЬ"