Рекомендації щодо альтернативної служби під час воєнного стану
Шановні брати!
Просимо вас, в прийняті складних рішень під час війни щодо Альтернативної Служби (далі АС) орієнтуватись на наступне:
1. Ми і надалі вірні нашим принципам, які полягають у тому що наші члени Церкви є сумлінними громадянами і виконують свої обов’язки перед державою до тих пір, поки це не суперечить заповідям Божим.
2. В усі часи дотримання Суботи, не вживання нечистої їжі, відмова брати зброю в руки та дотримання інших принципів Біблії в часи конфліктів були причиною певних випробувань, переслідувань і навіть ув’язнень. Щиро віримо, що ці принципи розділяються усіма вами і ви готові відстоювати їх за будь яку ціну.
3. В той самий час, ми звертаємось до існуючих механізмів захисту прав людини, намагаючись уникнути порушення наших прав там, де це можливо.
4. На жаль, у законодавстві нашої країни є прогалина щодо процедури оформлення АС під час воєнного стану. Але Конституція України є законом прямої дії і ми віримо, що в суді аргументація на основі 35 статті Конституції може мати силу.
5. Ми в свою чергу консультуємося з правозахисними організаціями щодо отримання додаткової правової допомоги в складних випадках.
6. У зв’язку з прогалиною у правовому регулюванні просимо
А) Уважно прочитати і вивчити аргументацію викладену в заявах, листі Генштабу 2014 року, знати основи біблійного вчення щодо принципів викладених в п.2., підготувати зазделегідь пакет необхідних документів, терміново повідомляти пастора про виникнення ситуації, коли ваші права порушуються.
Б) Максимально уважно слідкувати за тим, що ви підписуєте.
В) Враховуючи п.2, ми не можемо рекомендувати підписувати присягу. Орієнтуючись на настанови ДП ми не можемо підкоряти свою волю волі іншій людині, ми не зможемо не порушуючи присягу відстоювати власні принципи, що порушує біблійний принцип, який ми знаходимо в Дії 5 розділі. Крім того порушення присяги вводить нас в зовсім іншу градацію порушень згідно Кримінальним кодексом. Альтернативна – це не військова служба. Впевнені, що перебування в строкових військах без прийняття присяги є грубим порушенням існуючого законодавства в тому числі зі сторони посадових осіб.
Г) Врахувати, що усні заяви не мають юридичної сили і у зв’язку з цим реєструючи на місці чи рекомендованими листами, підтверджувати ваші заяви і вимагаючи письмові відповіді на них. Не довіряти будь яким усним обіцянкам врахувати ваші принципи. На жаль є багато випадків порушення усних домовленностей.
Д) Не створювати ситуації, коли ви стаєте порушниками закону без зв’язку з вашими релігійними принципами. Про це пише і Біблія, «Ніхто з вас хай не страждає, як душогуб, або злодій, або злочинець, або ворохобник, а коли як християнин, то нехай не соромиться він, але хай прославляє Бога за те» (1 Пет 4:15-16).
Е) Не використовувати фрази «відмовляюсь, не буду». Краще «прошу замінити виконання обов’язку на альтернативну (НЕ ВІЙСЬКОВУ) службу, не можу перебувати в строкових військах через свої релігійні переконання».
7. Ремомендуємо в громадах провести братське обговорення цих рекомендацій. Хоча ми і плануємо захист наших прав і в судах української юрисдикції, а можливо і за її межами, ми свідомі того, що в майбутньому можуть бути закони які не будуть на боці тих, хто дотримується принципів Біблії і тому просимо молитись про продовження часу релігійної свободи в України і сміливості в дотриманні біблійних принципів.
***
Адміністрація Церкви адвентистів сьомого дня в Україні