Тиждень молитви про єдність сім’ї 3-9 вересня 2023
«Ключі до ментального здоров’я і процвітання сімей»
Адвентистське Сімейне Служіння
Тиждень присвячений
ментальному здоров’ю вашої родини
«Чого ви від мене й навчилися, і прийняли, і чули та бачили, робіть те! І Бог миру буде з вами! » (Филип. 4: 9)
Пандемія COVID-19 та війна стали травматичними подіями для багатьох. Чимало людей, подружні пари та сім’ї вже й до цього відчували певний рівень стресу і намагалися впоратися з ним фізично, емоційно та духовно. Свого часу апостол Павло, незважаючи на важкі обставини, наполегливо закликав: «Радійте в Господі завсіди, і знову кажу: радійте!» (Филип. 4:4). Павло писав з тюремної камери, ясно розуміючи, що в житті кожної людини важкі часи порушують нормальний хід речей. І все ж він знав, що немає такої ситуації, в якій не було б Божої допомоги. У світі, наповненому суцільною тривогою, депресією і емоційним хвилюванням, Павло пропонує віруючим відповідь — Мир Божий. Така ж пропозиція — прийняти Мир Божий доступна нам і сьогодні. Це не звичайний мир. Павло каже: «І мир Божий, що вищий від усякого розуму, хай береже серця ваші та ваші думки у Христі Ісусі.» (Филип. 4:7). Авжеж тут є місце для роздумів та втручань науковців і психологів. Однак Божий мир виходить за рамки людського втручання. Це той вид миру, який підтримує нас у важкі часи.
Якщо ми практикуємо розсудливість: «Наостанку, браття, що тільки правдиве, що тільки чесне, що тільки праведне, що тільки чисте, що тільки любе, що тільки гідне хвали, коли яка чеснота, коли яка похвала, думайте про це! Чого ви від мене й навчилися, і прийняли, і чули та бачили, робіть те!” (замисліться над цими словами). — І Бог миру буде з вами!» (Филип. 4:8, 9). Він буде ходити з вами, спілкуватися з вами і втішати вас у важкі часи. Ваші обставини можуть і не змінитися (хоча Він спроможний змінити абсолютно ВСЕ), але Бог допоможе змінити ваш підхід до життєвих випробувань.
Одне ми знаємо напевно: засновники сучасної психології до цього часу ще не винайшли способу, щоб відчувати саме такий мир. Це не позитивна психологія, або мислення в стилі нью-ейдж (нової ери) . Це втручання Бога походить безпосередньо зі Слова Божого. Такий мир перебуває з тими, хто вірить у те, чим Павло ділиться в посланні до Филип’ян 4:4-9. Бо коли ми молимося і практикуємо ментальні практики радості, зосередженості, вдячності та роздумів про правильні думки, то можемо запобігти тривожності, депресії та іншим емоційним стражданням. Це все допоможе нам зберегти міцне ментальне здоров’я.
Підтримання доброго ментального здоров’я є життєво важливим для кожного з нас. І коли це заохочується в сім’ї, то може принести значні переваги: краще спілкування, взаєморозуміння, співпереживання; буде менше конфліктів, підвищиться самооцінка і життєва стійкість членів родини. Хороше ментальне здоров’я обов’язково поєднується з хорошим фізичним здоров’ям. Коли в сім’ях є пріоритет ментального здоров’я, то найчастіше автоматично стають пріоритетними і здорові звички, як от: повноцінний сон, регулярні фізичні вправи та здорове харчування. Батьки або опікуни, які піклуються про своє ментальне здоров’я, є хорошим прикладом для дітей.
Карен Холфорд, головний автор цьогорічної програми «Тиждень молитви про єдність сім’ї», поділиться набутим досвідом, як ми можемо процвітати як особистості і як сім’ї. Ми сподіваємося, що його переживе кожен із Вас. Пам’ятайте про це і дозвольте Божому Миру, радості, надії і зціленню перебувати в ваших серцях.
Маранафа — Господь наш гряде.
Віллі та Елейн Олівер,
Директори Відділу Сімейного Служіння Церкви АСД
Генеральна Конференція
Звернення від автора.
КАРЕН ХОЛФОРД:
У центрі уваги під час цього тижня молитви буде розвиток позитивного ментального здоров’я в наших сім’ях. Ми будемо працювати над цим, ретельно добираючи те, про що ми думаємо, і крок за кроком разом, зосередившись на позитивних, здорових емоціях — подяки, радості, доброти, спокою та надії, досягнемо мети. Ці ідеї не є чимось новим! Павло описав, як він використовував перераховані вище позитивні емоції, щоб досягти успіху навіть у римській в’язниці. Ісус також навчав Своїх послідовників бути вдячними, дивуватися творінню, насолоджуватися життям, бути добрими, відчувати спокій і мати надію. Ісус прийшов для того, щоб подарувати нам більш яскраве і наповнене життя (Івана 10:10). Тож вибір позитивних емоцій є важливим способом відчути дивовижний світ Його любові та радості.
Карен Холфорд — директор відділу сім’ї, дітей та жінок Транс Європейського Дивізіону. Має професійну освіту в галузі трудотерапії та ступінь магістра в галузі психології, сімейної терапії та Християнського лідерства. Одружена з пастором Берні Холфордом. Вони живуть в Англії, мають трьох дорослих дітей та трьох онуків. Карен любить писати, гуляти англійськими лісами та ділитися Божою любов’ю.
Ключі до:
СІМЕЙНЕ ПОКЛОНІННЯ
що? чому? як?
Чому?
СІМЕЙНЕ ПОКЛОНІННЯ:
* вчить наших дітей і сім’ї поклонятися Богу;
* ставить Бога в центр наших сімей;
* пов’язує наші сім’ї в одне ціле;
* захищає наших дітей та сім’ї;
* визначає спільні духовні цінності.
СІМЕЙНЕ ПОКЛОНІННЯ — ЦЕ:
- інтерактивне та спільне лідерство;
- коротке і захоплююче богослужіння.
СІМЕЙНЕ ПОКЛОНІННЯ – ЦЕ НЕ:
- лекція, проповідь або примусова діяльність;
- час для дисципліни або покарання;
- розвага.
Це час, коли ми віддаємо поклоніння і хвалу Богові. З повагою, смиренням і вдячністю ми звертаємося до Нього з нашими проханнями. У Старому Заповіті в жертву приносили тварин на вівтарях. А сьогодні нам потрібно лише пожертвувати часом і собою. Коли ми додаємо слово «сім’я» до слова «поклоніння», ми прославляємо Бога разом з родиною. Батьки мають унікальну можливість навчати своїх дітей щирого поклоніння Господу. Разом ми знаходимо час, щоб висловити повагу і шану Богові, визнати Його Господом і Спасителем нашого життя і Хранителем дому. Цей особливий досвід міцно пов’язує нас одних з одними і наближає до Бога.
Кожна сім’я має самостійно вирішити, як буде проходити їхнє сімейне богослужіння та які інструменти вони залучатимуть. Це особливе служіння може складатися з читання Біблії, співу пісні та спільної молитви всією родиною. Але є багато різних способів проведення сімейних богослужінь, їх стільки, скільки є християнських сімей. Важливо пам’ятати, що кожна сім’я по-своєму унікальна, тому Ви можете створити свій, індивідуальний сімейний вівтар, лише для своєї родини. Єдине, що має залишитися незмінним, — це те, що в центрі нашого життя та сімейних богослужінь на першому місці має бути Господь, і вся наша увага має бути зосереджена на Богові — Творцеві і Опорі людства.
«У кожній сім’ї має бути визначений певний час для ранкової та вечірньої молитви. Наскільки це доречно — батькам збирати своїх дітей до сніданку, щоб разом подякувати Небесному Батькові за Його захист уночі і просити Його про допомогу, керівництво та піклування протягом дня! Добре ще й увечері батькам і дітям зібратися перед Ним і подякувати Йому за благословення минулого дня!” (Елен Вайт, Виховання дітей, стор. 520).
«Незважаючи на жодні обставини, треба зробити богослужіння найцікавішою і радісною подією сімейного життя; Бог безславиться, коли воно відбувається стомлено і нудно. Нехай час сімейного богослужіння буде коротким та натхненним.» (Елен Вайт, Виховання дітей, стор. 521).
З Божою допомогою «робіть вибір» для вашої родини.
Бог створив нас за своїм образом і подобою (Буття 1:27).
Це означає, що різноманітність емоцій та відчуттів, якими ми були наділені, також є частиною Його творіння.
Цього тижня вам і вашій родині пропонуємо ВИБРАТИ власне позитивне ментальне здоров’я. Ми запрошуємо вас повернутися до кількох біблійних подій, де ви зможете навчитися під Божим керівництвом вибирати життя із розсудливістю. Тіло, яке нам дане, — це велика відповідальність для кожного з нас (1 Коринт. 6:19-20). Наш розум є найголовнішою частиною нашого життя. ПРИЙМІТЬ РІШЕННЯ і зробіть кроки, щоб жити в усій повноті, навіть у важкі часи. Ісус завжди буде поруч з Вами.
Як використовувати цей ресурс?
ЩОДЕННІ КОМПОНЕНТИ КЛЮЧА
- БІБЛІЙНИЙ ВІРШ. Біблійний вірш з простою творчою вправою, яка допоможе Вам запам’ятати його та застосувати на практиці.
- ВСТУП. Вступ до теми дня і чому «ЦЕ» добре для нас.
- ЧИТАННЯ БІБЛІЇ. Коротка Біблійна історія або роздум, призначений для всієї родини.
- МОЛИТВА. Спільні молитви, де кожен може поділитися своїм потаємним бажанням.
- ДІЯЛЬНІСТЬ. Кілька простих вправ, які допоможуть Вам практикувати позитивні емоції у Вашому сімейному житті.
Оригінальна назва цього матеріалу – Flourish, означає процес цвітіння дерева! Якщо Вам до вподоби цей процес, яким ми поділимося цього тижня, ви можете знайти плакати з додатковими ідеями та сторінки для ведення журналу. Також є плакат із зображенням дерева для дітей. Вони можуть наклеювати зелене листя на дерево, коли захочуть зайнятися «квітучою» справою, щоб змусити дерево цвісти! Переходьте за посиланням: https://ted.adventist.org/family/flourish/
НЕДІЛЯ. ПОЗИТИВНЕ МИСЛЕННЯ.
ГОЛОВНИЙ ВІРШ: «Наостанку, браття, що тільки правдиве, що тільки чесне, що тільки праведне, що тільки чисте, що тільки любе, що тільки гідне хвали, коли яка чеснота, коли яка похвала, думайте про це!” (Филип. 4: 8 ).
Напишіть вірш у бульбашці, щоб він нагадував Вам, що слід зосередитися на позитивних думках. ДОСЛІДЖЕННЯ МИСЛЕННЯ.
Наші думки — важливі. Те, про що ми думаємо, формує наші емоції, дії, наші стосунки та духовне життя. Коли ми зосереджуємось лише на своїх тривогах, на хаотичних і трагічних подіях і на тому, що чуємо в новинах, на наших помилках і боріннях, ми будемо переповнені тривогами і страхами. Ці сильні почуття впливатимуть на нашу поведінку і можуть змусити нас вважати пріоритетними власні потреби, а не потреби людей, які нас оточують.
Коли Павло писав послання до Филип’ян, його становище було дуже скрутним.
Він перебував у в’язниці й чекав страти. Для людини це, мабуть, одна з найбільш стресових і найсумніших життєвих ситуацій. Але лист Павла сповнений радості й надії. У головному вірші (Филип. 4:8) він перераховує деякі свої «секрети», як залишатися емоційно позитивним у найсерйозніших випробуваннях. У цьому знаменитому тексті Павло закликає нас зосередити свій розум на речах прекрасних, любих, доброчесних, чудових, чистих і піднесених. Сьогодні ми розглянемо, як Павло зробив це з Божою допомогою і як ми можемо навчитися мислити таким здоровим чином.
Позитивне мислення від Павла.
(Филип. 4)
Павло довгий час перебував у в’язниці. Він був там не тому, що зробив щось не так. Він був там, бо розповідав людям про Ісуса, і декому, на жаль, це не подобалося. Павло не міг піти туди, куди йому хотілося. Він не міг робити те, що хотів. Він навіть не міг з’їсти те, що хотів, або побачитися зі своїми друзями.
Жити у в’язниці було не дуже приємно. Там не було затишку і комфорту на відміну від наших домівок. Павлові довелося носити ланцюги, їсти черствий хліб і спати на твердому ліжку. Цікаво, як би Ви почувалися, коли були б на його місці? Сумними, самотніми, злими, розчарованими, наляканими? Можливо, він іноді теж відчував щось подібне. Але Павло знав, що в нього є вибір, і, незважаючи на те, що його життя було неймовірно важким, він вважав, що краще бути позитивним і щасливим, покладаючись на Бога. Адже він знав, що Ісус любить його і що Ісус дбає про нього, а що могло би бути краще за це? Павлові й раніше доводилося переживати важкі часи… корабельні аварії, побиття і навіть укуси змій! Він зрозумів, що найкраще, що можна робити у важких ситуаціях, — це думати про речі добрі, прекрасні й чисті, бо Ісус, врешті-решт, зробить так, щоб усе вийшло на краще.
Іноді ми думаємо, що почуття просто заволодівають нами і що ми нічого не можемо зробити з тим, що відчуваємо. Але навіть коли ми опиняємося в скрутному становищі, то маємо думати про ті речі, які роблять нас щасливими! Це може здатися вам дивним, але це справді працює!
Павло вирішив бути безмежно вдячним за Божі благословення у своєму житті. Він вважав, що ліпше думати про прекрасні речі, як от: чудові квіти та тварини, яких створив Бог. Навіть у важкі дні Павло повертався до своїх щасливих і веселих спогадів, він вирішив бути добрим до охоронців та інших в’язнів, щоб кожен міг бачити Божу любов, яка світить у його житті. І щоразу, коли щось його турбувало, він молився і доручав ці турботи Богові.
Павло знайшов шлях, як бути безмежно щасливим на найтяжчому етапі свого життя. Він записав усі свої особливі секрети щастя в листі до друзів у Филипах — і з того часу інші люди також можуть користуватися цими його секретами, щоб зберігати свої думки на позитивній хвилі.
Наступного разу, коли Ви відчуєте смуток і занепокоєння, згадайте, як сильно Ісус любить Вас. Уявіть, що Ісус міцно обіймає Вас і каже підбадьорливі слова. А потім виберіть один із особливих секретів у вірші Павла, який допоможе Вам відновити в пам’яті ще кілька щасливих спогадів.
Чи є речі, які вас турбують? Чи є у вас тривожні думки, які гудуть у голові, мов бджоли? Спіймайте їх ось так: зобразіть, як ви ловите бджолу в свої руки, а потім стуліть долоні в молитві і віддайте їх всі Богові.
МОЛИТВА.
- Почніть з того, що всі мають скласти долоні чашечкою, ніби вони тримають у руках свої турботи.
- Хваліть Бога за Його любов.
- Подякуйте Йому за те, що ми можемо довірити йому свої турботи, тому що Він любить нас.
- Опустіть руки і » передайте » свої турботи в руки Бога.
- Дякуйте Богові за те, що Він подбав про ваші турботи.
- Підніміть руки і простягніть їх.
- Моліться про Божий спокій в серці і голові замість ваших турбот.
- Подякуйте Богові за Його дар миру.
- Амінь.
ПОЗИТИВНЕ МИСЛЕННЯ. ВПРАВИ:
РОЗКВІТНИ! — ВИБИРАЙ ПОЗИТИВНЕ — ДУМАЙ ПОЗИТИВНО — ЖИВИ ПОЗИТИВНО — ЗРОСТАЙ В ДОБРІ!
Що вас турбує?
- Виріжте кілька великих паперових фігурок жучків-сонечок.
- З одного боку аркуша опишіть одну з ваших турбот.
- Знайдіть Біблійний вірш, який допоможе вам упоратися із цим переживанням.
- Переверніть папір на другий бік і напишіть Біблійний вірш.
- Щоразу, коли вас турбує щось нове, зробіть нового жучка, опишіть це переживання та знайдіть новий Біблійний вірш, який допоможе його побороти.
Позитивний постер.
Зробіть великий плакат щасливих думок. Запишіть кожну щасливу думку в бульбашку. Ви можете зробити бульбашки з різнокольорового паперу, щоб плакат вийшов яскравим і життєрадісним.
- Я оточений Божою любов’ю.
- Я особливий для Бога.
- Я прощений Богом.
- Я можу робити добрі справи, бо Святий Дух дав мені дар допомагати іншим.
- Я можу змінити світ на краще, якщо буду благословенням для інших.
- Що б не відбувалося, Ісус завжди зі мною.
- Додайте інші позитивні думки, які спадуть вам на думку.
Коробка обіцянок.
Зробіть разом коробку обіцянок.
- Знайдіть привабливу подарункову коробку або пакунок.
- Напишіть свої улюблені обіцянки на маленьких картках.
- Зберігайте їх у коробці / пакунку та доповнюйте, коли віднайдете їх у Божому Слові.
Кнопка перезавантаження.
Коли машина або комп’ютер перевантажені і перестають працювати належним чином, необхідно натиснути кнопку «скидання налаштувань». Коли ви натиснете на цю кнопку, все може на деякий час перестати працювати або взагалі вимкнутись. Але потім пристрій знову почне працювати належним чином.
- Знайдіть щось, що стане вашою сімейною «кнопкою перезавантаження». Це може бути великий ґудзик від старого пальта, або яскрава пластикова кришечка від пляшки, або іграшкова пискавка.
- Коли хтось відчуває, що його долають важкі думки, він може натиснути на кнопку і деякий час посидіти спокійно, молячись, щоб Бог допоміг йому виплутатися з таких думок.
ПОНЕДІЛОК. ОБЕРІТЬ ПОДЯКУ.
ГОЛОВНИЙ ВІРШ: «За все дякуйте» (1 Сол. 5:18).
Напишіть вірш на аркуші білого паперу. Прикрасьте сторінку словами чи малюнками, щоб показати, за що ви вдячні цього тижня.
ДОСЛІДЖУЮЧИ ВДЯЧНІСТЬ.
Чи знаєте ви, що казати «дякую» корисно? Це допомагає вам розцвітати та відчувати себе щасливим! Ваш мозок не може бути тривожним і вдячним одночасно, вдячність дає мозку відпочити від тривоги.
Чи знаєте ви, що коли ви дякуєте комусь, це змушує вас почуватися таким же щасливим, як і людина, якій ви дякуєте? Коли ви цінуєте інших і дякуєте їм за надану допомогу, у вас стає менше шансів на суперечки з цими людьми.
Богові не потрібно, щоб ми постійно казали Йому спасибі, але Йому подобається, коли ми це кажемо. Щодня Він робить тисячі чудових речей для кожного з нас. Більшу частину часу ми навіть не помічаємо їх і не завжди кажемо «дякую» за всі хороші подарунки, які Він дарує. Але коли ми так кажемо, Бог знає, що це благословить нас і допоможе мислити щасливо і правильно.
Що більше уваги ми звертаємо на те, що робить Бог, і що більше дякуємо Йому за все, то більше будемо відчувати Його неймовірну любов до нас і ту радість, яку Він хоче, щоб ми її пережили.
ЕКСТРАВАГАНТНА ПОДЯКА.
(ІВАНА 12\ ФИЛИП. 4)
Марія була щаслива! Ісус був такий добрий до неї і вона любила Його більше, ніж будь-кого іншого в цілому світі! Він пробачив їй всі помилки, які вона зробила у своєму житті! Він любив її більше, ніж будь-хто інший коли-небудь любив. Він навіть дозволив їй сидіти біля Його ніг і слухати Його настанови. І це в ті часи, коли жінок взагалі не заохочували до навчання. Він сміявся разом з нею, і плакав разом з нею, і навіть воскресив з мертвих її брата Лазаря!
Марія була сповнена радості від того, що Ісус так сильно любив її і благословляв. Вона чула, як Ісус казав, що скоро помре, на третій день воскресне і що прийде знову. Їй було сумно чути про страждання, через які Йому доведеться пройти, тому вона хотіла по-особливому подякувати Ісусові перед Його смертю. Проте вона не знала, що саме зробити. І тут їй раптом сяйнула приголомшлива ідея! Вона придбала пляшечку дорогої запашної олії і вилила її Йому на волосся і ноги, коли Він сидів на бенкеті. Це був дуже незвичайний спосіб подяки, але Ісус знав, що Марія намагалася сказати, і її вдячність зробила Його дуже щасливим. Незважаючи на те, що вона точно не знала, що ж станеться з Ісусом, Марія хотіла показати Йому, що цінує Його любов і жертву, яку Він має принести.
Павло був у в’язниці. Він знав, що залишиться там до кінця свого життя, а також розумів, що скоро помре. Він міг би почуватися дуже пригніченим, сумним, стурбованим і переляканим. Але Павло знав, що його добрий Отець любить його і що Він завжди з ним. Павло довірив свої турботи Богові й дякував Йому за все. Він вважав за краще думати про хороші речі.
Якби Ісус завітав до Вашого дому сьогодні, як би ви подякували Йому за все, що Він зробив для вас? Чи змастили б ви Його стопи та волосся дорогою запашною олією, чи сказали б Йому «дякую» якимось іншим чудовим чином?
МОЛИТВА ПОДЯКИ:
- Оберіть людину, яка буде називати кожну букву алфавіту по порядку.
- Потім разом назвіть для початку хоча б одну річ, за яку ви вдячні Богові.
- Простежте, за скільки речей ви можете подякувати Богові, на це є 10 хвилин «алфавітної» подяки!
- Можливо, ви могли б придбати невеликий блокнот з алфавітними вкладками та на аркушику з кожною літерою записали б свої ідеї подяки.
ДОСВІД ВДЯЧНОСТІ. ВПРАВИ:
РОЗКВІТНИ! — ВИБЕРИ ПОЗИТИВНЕ — ДУМАЙ ПОЗИТИВНО — ЖИВИ ПОЗИТИВНО — ЗРОСТАЙ В ДОБРІ!
Листівки з написом «ДЯКУЮ’ для Бога:
- Знайдіть свої найкращі матеріали для рукоділля та зробіть листівки з написом «дякую» для Бога.
- Навіть якщо не можливо надіслати їх поштою, Він усе одно побачить їх і радітиме з того, що ви зробили і написали, бо ви — Його дорогоцінні діти.
Різнобарвна подяка:
- Зробіть буклет з кольорового паперу.
- Розфарбуйте його в кольори веселки, а потім додайте коричневі, чорні та білі сторінки.
- Знайдіть фотографії різних речей, за які ви хочете подякувати Богові, або намалюйте їх самі.
- Виріжте картинки і наклейте їх на сторінки, щоб вийшла барвиста книга подяки.
- Це могло б стати чудовим подарунком для того, хто почувається сумним або самотнім.
Заходи для висловлення подяки:
- Коли ви відчуваєте втому і незадоволення, зупиніться і подумайте принаймні про 10 речей, за які ви вдячні.
- В кожній кімнаті свого будинку подякуйте Богові принаймні за 10 речей, за які ви не дякували Йому раніше.
- Щоразу, коли ви йдете пішки, керуєте автомобілем, подорожуєте на автобусі або потязі, постійно дякуйте Богові за все , що бачите навколо себе.
- Зненацька вигукніть: «Момент подяки!» і попросіть кожного сказати про три речі, за які вони вдячні зараз.
- Зробіть нотатки з подяками та надішліть одне одному повідомлення з подякою, відповідями на молитви, фотографіями речей, за які ви вдячні, прикрасьте все біблійними віршами про вдячність.
ВІВТОРОК. ОБЕРІТЬ ДИВО.
ГОЛОВНИЙ ВІРШ: «Нема, Господи, поміж богами такого, як Ти, і чинів нема, як чини Твої! …великий бо Ти, та чуда вчиняєш, Ти — Бог єдиний!” (Пс. 86:8, 10).
Знайдіть пейзажну фотографію природи з чистим простором у небі. Напишіть біблійний вірш на зображенні неба, щоб створити чудовий постер.
ДОСЛІДЖЕННЯ ДИВА:
Диво — це неймовірне відчуття, яке виникає в нас, коли ми бачимо веселку, дивимося на зірки, досліджуємо деталі будови квітки або дерева, чи тихо сидимо і спостерігаємо за дикою твариною. Щоразу, коли ми дивимося на природу з подивом, вона наповнює нас теплим і радісним сяйвом захоплення — і наближає нас до Бога. Диво — це особливий дар від Бога, сповнений добра для нас! Відчуття дива знижує рівень стресу та частоту серцевих скорочень; воно перериває сигнали тривоги в нашому мозку і може допомогти нам стати стійкішими в життєвих труднощах. Диво надихає нас на творчість, пробуджує прагнення до досконалості та навіть чуйність, співпереживання і щедрість у ставленні до інших.
Бог наповнив цей світ безліччю чудес, щоб засвідчити Свою любов до нас. Він сподівається, що ми сповільнимо кроки настільки, щоб помітити Його надзвичайні творіння і вивчити їх до найдрібніших деталей. Він знає, що коли ми робимо так, це надихає нас на сердечну похвалу, зменшує тривоги і допомагає бути добрішими і більш співчутливими — тоді ми стаємо дедалі більше схожими на Нього.
НЕ ХВИЛЮЙТЕСЯ!
СПРОБУЙТЕ ДИВО!
(Матвія 6)
Ісус подивився на натовп людей. Вони були втомлені, занепокоєні, напружені, сумні та пригнічені життям. Його серце сповнилося співчуттям до них. Вони були настільки стурбовані буденними життєвими труднощами, що ледве встигали подумати про Бога і про те, як сильно Він любив їх і піклувався про них. Якби тільки вони знали, як сильно їх люблять, подумав Він, і як старанно трудиться Бог, щоб подбати про них…
Ісусові так багато потрібно було розповісти їм про Бога і про життя. Він хотів дати людям щось, що завжди нагадувало б їм про люблячу турботу Бога. Він підняв голову і почув щебет птахів у небі. Біля Його ніг росли ніжні польові квіти.
«Подивіться на цих маленьких пташок», — сказав Ісус. — Подивіться, як Бог дає їм їжу і піклується про них. Ви для нього набагато вартніші, ніж маленькі пташки». Горобчик опустився на землю і склював якесь зернятко. «І подивіться на ці квіти!» — Ісус вказав на тендітні маргаритки та маки. “Їхні пелюстки такі ніжні й красиві! І ваш Батько, Який одягає їх у такі чудові сукні, подбає про те, щоб у вас теж завжди був одяг. Тому, будь ласка, не турбуйтеся про ці речі. Бог дуже сильно любить вас! Ви дуже дорогі Йому, і він бачить усе, що вам потрібно, на кожен день!” Багато років тому Давид помітив, яким дивовижним було нічне небо. Він сидів на схилі пагорба і наглядав за своїми вівцями. Він подивився на сріблястий місяць — і це змусило його серце заспівати. Його переповнило відчуття дива через споглядання безлічі зірок, що виблискували над головою, і він згадав, яке чудове було сонце протягом дня. Його здивування вилилося в пісню про Божі дива — це 8 Псалом. Давид був вражений тим, що Бог, Який створив такі безмежні й чудові речі, також дбає про крихітних людських істот.
Бог створив усе прекрасне у світі, щоб показати нам, як сильно Він любить нас і піклується про нас. Кожне з Його дивовижних творінь — світло, вода, квіти, дерева, фрукти, овочі, злаки, зірки, Місяць, Сонце, планети, риби, птахи і тварини — було створено для того, щоб приносити нам радість. Усе це — подарунок для вас.
Щоразу, коли ви помітите одне з чудес Божих, зупиніться і знайдіть час, щоб уважно вивчити його. Зверніть увагу на дрібні деталі, яких ви раніше не помічали, і на те, з якою ретельністю Бог створив пелюстки на квітці, листя на дереві, метеликів, птахів і навіть овочі на вашій тарілці. Кожна маленька деталь нагадує нам, що наш Батько також піклується і про найменші дрібниці нашого життя.
Щоразу, коли ви чимось стурбовані, уявіть, що віддаєте своє занепокоєння в руки Бога, в руки, які створили всі ці чудеса як подарунки любові для вас. Приділіть час, розглядаючи одне з Його творінь, щоб помітити, як чудово Він піклується про нього. Потім зверніть увагу, як ваші тривоги перетворюються на відчуття дива.
ЧУДОВА МОЛИТВА. ЗАВДАННЯ:
- Зберіть красиві зразки навколишньої природи і розкладіть їх на столі. Або підіть у парк зі своєю сім’єю і назбирайте гарного листя чи плодів, які впали на землю, щоб не завдати шкоди рослинам.
- Запропонуйте кожному вибрати якийсь предмет і знайти в ньому щось таке, що робить його дивом. Прославте Бога разом в молитвах за Його творіння.
ПРОЖИВАННЯ ДИВ У ВАШОМУ ЖИТТІ. ВПРАВА:
РОЗКВІТНИ! — ВИБЕРИ ПОЗИТИВНЕ — ДУМАЙ ПОЗИТИВНО — ЖИВИ ПОЗИТИВНО — ЗРОСТАЙ В ДОБРІ!
Кошик з дивами:
- Зберіть безпечні та гарні натуральні предмети і зробіть красиву композицію з мушель, каменів, з дерева, неотруйних стручків, насіння, пір’їнок і т.ін. в кошику або на таці (підносі).
- Уважно вивчіть кожен з предметів. Перерахуйте всі їхні чудесні елементи, текстуру, зовнішній вигляд, будову, кольори.
- Використовуйте цю колекцію, щоб нагадувати про чудове творіння Бога. Додавайте нові речі, коли їх знайдете.
Дивовижні руки:
«Прославляю Тебе, що я дивно утворений! Дивні діла Твої, і душа моя відає вельми про це!» (Пс. 139:14)
Ваше тіло дивовижно та чудово створене.
- Подивіться на свою руку і дослідіть, як вона рухається.
- Подумайте про тридцять дивовижних речей, які можуть робити ваші руки!
- Хваліть Бога за ваші руки і дякуйте Йому за те, що Вам подобається робити своїми руками, щоб благословляти інших.
Дивовижні справи:
- Щодня шукайте щось чудове, створене Богом, і фотографуйте це або подумки уявляйте, малюйте або опишіть словами у своєму сімейному журналі чудес. Погляньте на всі його складні деталі і надихайтесь досконалою майстерністю Бога.
- Поговоріть про дивовижні моменти вашого життя, коли будете вечеряти разом. Ви навіть можете пошукати щось незвичайне у приготуванні їжі, наприклад, фрукти та овочі, які ви їсте. Понюхайте їх, попробуйте на дотик, на смак і зверніть увагу на те, як вони приготовлені.
- Небо постійно змінюється, як величезне акварельне полотно. Зверніть увагу, як це красиво. Вийдіть на вулицю і разом подивіться на нічне небо. Наповніться благоговійним трепетом перед величчю Всесвіту. Подивіться на людей, яких зустрінете, з відчуттям дива. Кожен з нас створений за образом і подобою Божою. І це робить кожну людину особливою!
СЕРЕДА. ОБЕРІТЬ РАДІСТЬ.
ДОСЛІДЖЕННЯ РАДОСТІ.
ГОЛОВНИЙ ВІРШ: ”Радійте в Господі завсіди, і знову кажу: радійте!” (Филип. 4:4) (Заспівайте цей вірш, використовуючи мотив знайомої пісні, або спробуйте заспівати його на іншу радісну мелодію!)
Радість – це почуття задоволення, яке приходить разом зі спокоєм. Коли ми радісні, то наше самопочуття добре з голови до ніг. Сміх — це ще один вид щастя. Ми можемо сміятися, коли щось здається смішним або веселить нас, або коли ми здивовані до глибини душі. Іноді ми сміємося просто тому, що почуваємося щасливими!
Радість впливає дуже добре на нас! Соломон казав: » Серце радісне добре лікує…» (Прип. 17:22). Радість захищає нас від пригнічення життєвими труднощами. Іноді ми такі зажурені, що забуваємо насолоджуватися тим, що робить нас щасливими. Та коли вирішуємо пережити щось позитивне в цей складний час, це дає нашому засмученому серцю такий необхідний перепочинок.
Бог любить спостерігати, як Його діти насолоджуються світом, який Він створив для них. Ісусу подобалося дарувати радість дітям, яких Він благословляв, і тим, кого Він годував і зцілював. Павло каже нам радіти з тими, хто радіє (Рим. 12:15). Щоразу, коли ми ділимося радістю з іншими, їхня радість подвоюється, і ми разом можемо дякувати Богові за радість, яку відчуваємо у своєму житті.
Ісус Христос — ЦЕ РАДІСТЬ!
(Івана 2)
Марія, Мати Ісуса, була дуже заклопотана. Вона змолола ячмінь, щоб зробити борошно для хліба, і пекла коржі з медом, родзинками, інжиром і мигдалем. Усе мало бути по-особливому. Вона готувала всі ці смачні страви, щоб подати їх на місцевому весіллі. Вона хотіла, щоб у нареченого й нареченої все було просто ідеально.
Нарешті настав час приготувань до весілля. Все необхідне було зроблено. Будинок нареченого був добудований і прикрашений квітами. Їжа розкладена на столах, чашки чекали виноградного соку, який зберігався в прохолодному місці. Марія вбралася в своє найкраще плаття, на Ісусові був чистий світлий одяг. Його учнів також запросили на це чудове свято!
Там зібралися всі місцеві жителі, бо весілля – найпрекрасніша подія! Це був дуже особливий час! Прийшли всі друзі родини, щоб святкувати разом із нареченим і нареченою. Декілька днів поспіль відбувалися бенкети, грали музики, було багато радості та сміху!
Але в розпал свята Марія прийшла, щоб знайти Ісуса. Вона мала сумний вигляд. Ісус зауважив, що не тільки Марія засмучена, але й інші люди також невеселі, особливо наречений та його батько. Марія відвела Ісуса в тихий куточок. «У них закінчився виноградний сік для гостей», — прошепотіла вона. — Сім’я хвилюється, але в них недостатньо грошей, щоб купити щось інше”. Ісус глибоко зітхнув. Він знав, про що вона думає. Марія хотіла, щоб Він знайшов особливий спосіб розв’язати цю проблему. Вона сказала слугам: «Робіть усе, що Він вам скаже!»
Ісус помолився і запитав Свого Батька, що Йому робити. Потім звелів слугам наповнити водою кілька масивних глечиків, які стояли неподалік. Коли всі вони були наповнені, Ісус велів опустити ківш до глечика з водою і налити виноградного соку в чашку для господаря бенкету. Коли господар спробував цей сік, він сказав нареченому: «Ой, як смачно! Де Ви знайшли такий чудовий виноградний сік? І чому не подали його спочатку?’ Наречений не переставав посміхатися! Він був такий щасливий! Він обійняв наречену — і вона посміхнулася! Вона була рада бачити, що наречений вже не сумує. Ісус теж посміхнувся. Від щастя, що Вони з Батьком змогли перетворити воду на святковий виноградний сік, а сумних людей — на щасливих. Ісус спостерігав, як усі сміються і святкують, і Його серце переповнювала радість.
Марія підійшла й обняла Ісуса. В її очах стояли сльози. «Дякую Тобі за те, що Ти зробив усіх щасливими!»- сказала вона.
Ісус знову посміхнувся. «Я дуже щасливий, тому що мій друг, наречений, сьогодні чи не найщасливіша людина на землі!»
- А хто ж може бути іще щасливішим за нареченого? — запитала з розгубленою посмішкою Марія.
- «Мій батько і Я! — усміхнувся Ісус! – Коли робимо Ми людей щасливими, то Обоє теж стаємо дуже щасливими. Ми з Батьком переповнені радістю, як глечики з водою, щоразу, коли люди святкують з радістю!’
МОЛИТВА РАДОСТІ:
Моліться радісно! Пройдітьcя разом за літерами алфавіту і скажіть: «Ми славимо Тебе, Боже, тому що Ти: а)Чудовий, Гідний захоплення, Всемогутній…». “Ми славимо Тебе, Боже, бо Ти: б) Прекрасний, Благословляючий, Щедрий, Хоробрий, Блискучий…”.
Зверніть увагу, яку радість викликає у вас такого роду молитва!
Полічіть, скільки аспектів Бога ви можете перерахувати разом! (Можна додати до журналу подяки з Понеділка).
ПРАКТИКА РАДОСТІ. ВПРАВИ:
РОЗКВІТНИ! — ВИБЕРИ ПОЗИТИВНЕ — ДУМАЙ ПОЗИТИВНО — ЖИВИ ПОЗИТИВНО — ЗРОСТАЙ В ДОБРІ!
Список радощів:
- Складіть список із 100 простих і незначних речей, які приносять радість вашій родині. Це не так складно, як здається, коли ви подумаєте про 10 речей, які вам подобається їсти, нюхати, чути, бачити, робити і т. ін.
- Запишіть кожну з них на окремій картці. Вибирайте по одній ідеї щодня.
- Напишіть на звороті листівки, коли ви робили це разом і що вам найбільше сподобалося.
Радість через поширення:
- Напишіть електронного листа своїй бабусі, тітці або подрузі із церкви та поділіться з ними радісними повідомленнями чи фотографіями.
- Виберіть 10 ваших улюблених біблійних віршів про радість. Випишіть ці вірші і знайдіть шляхи поділитися ними із сусідами та друзями.
Завдання: радість \ прославлення
- Поділіться найщасливішими подіями, які відбулися у вас сьогодні, і «Тіштеся з тими, хто тішиться…” (Рим. 12:15).
- Створіть дошку «радості», де ви будете збирати щасливі або веселі картинки, спогади, вірші з Біблії та відповіді на молитви.
- Співайте разом радісні хвалебні пісні і разом прославляйте Бога.
- Зробіть когось щасливим сьогодні і оцініть, скільки радості це приносить вам за десятибальною шкалою, де 0 — жодної радості, а 10 — багато радості! Скільки радості ви принесли іншій людині?
ЧЕТВЕР. ДОБРОТА.
ОБЕРІТЬ ДОБРОТУ.
ГОЛОВНИЙ ВІРШ: «А ви один до одного будьте ласкаві, милостиві, прощаючи один одному, як і Бог через Христа вам простив!”(Еф. 4:32).
Виріжте паперові серця. Напишіть кожне слово на окремому сердечку. Перемішайте їх, а потім розташуйте в правильному порядку.
ДОСЛІДЖЕННЯ ДОБРОТИ:
Чи знаєте ви, що доброта корисна для вас? Щоразу, коли ми робимо добрі справи для інших, або тільки думаємо про те, щоб зробити їх, у нашому мозку виробляється чудовий гормон гарного самопочуття під назвою окситоцин. Це робить нас більш вдумливими, тактовними, турботливими й мудрими. Доброта знижує рівень стресу й вивільняє в нашому організмі гормони омолодження. Це допомагає налагодити кращі стосунки з іншими людьми та зменшує кількість конфліктів. Коли хтось добрий до нас, ми можемо відчувати себе щасливими. І коли ми добрі ДО ІНШИХ, ми також відчуваємо себе щасливими. Робити добрі справи для інших іноді може бути найефективнішим способом відчути багато радості, коли нам сумно і ми чимось пригнічені.
Бог хоче, щоб Його діти були добрими, бо це благословляє їх так само, як і тих, кому вони допомагають. Ісус був сповнений співчуття до всіх, кого Він зустрічав. Він сказав нам, що є дві найважливіші заповіді — це любов до Бога і любов до ближніх.
Коли ми випромінюємо добро, ми схожі на великі лійки, які вловлюють якомога більше Божої любові і вливають її в життя інших людей. І це саме те, що зробив Ісус.
Доброта – поширення любові Божої
(Івана 13)
Ісусу подобалося бути добрим. Його серце було настільки сповнене Божої любові, що добро було видно в усьому, що Він робив. Кожна людина була для Нього дуже дорогою і Він, проявляючи безмежну доброту, хотів дати всім зрозуміти, наскільки вони особливі для Бога. Коли люди були голодні, Він годував їх. Коли їм було самотньо, Він зупинявся, щоб сказати їм добрі й підбадьорливі слова. Коли вони були хворі, Він зцілював їх. Коли їм було сумно, Він робив усе, щоб вони посміхнулися. Коли їм стало соромно, Він підняв їх, пробачив їм і дав абсолютно нове життя. Він обіймав і благословляв маленьких дітей та їхніх батьків. Коли Ісус бачив, як сильно страждають серця людей, Він хотів зцілити їхній біль за допомогою особливих «ліків» доброти, якими ми всі можемо поділитися. Ісус розказав багато історій про важливість доброти. Він розповів про випадок, коли незнайомець із задоволенням піклувався про пораненого ворога, бо це було проявом співчуття.
Він розказав притчу про овець і козлів, щоб показати нам, що найкраще, що ми можемо зробити, це наповнити наші серця Божою люблячою добротою до нас, щоб ми могли поділитися нею з іншими. Ми можемо годувати голодних, роздавати одяг бідним, відвідувати хворих та ув’язнених, щоб переконатися, що вони нагодовані й доглянуті. Він закликав людей бути настільки добрими, наскільки це можливо, навіть до своїх ворогів, тому що доброта може розтопити серця і зробити їх більш відкритими для люблячої турботи Бога. Він також сказав, що коли хтось робить навіть найменше добре діло, він робить це для Нього.
Ісус знав, що час Його перебування на землі зі своїми учнями мав ось-ось завершитися. Вони всі зібралися на свято Великодня і з нетерпінням чекали спільної трапези. Замовили кімнату і приготували смачну їжу… там не було слуг, які могли б помити їм ноги. Миска для миття була, і рушники, і навіть вода, але слуг не було. Учні зніяковіло подивилися один на одного. Ніхто не хотів опинитися на місці слуги, щоб мити чиїсь брудні ноги. Ісусові стало сумно. Вони були разом уже три роки. Щодня Ісус показував їм, що означає бути добрим, але вони так і не зрозуміли, що доброта робить усе можливе, щоб благословляти інших та піклуватися про них.
Тож Ісус спокійно зняв верхній одяг, обв’язався рушником і налив води в миску. Тепер учням стало соромно за свою гордість. Але Ісус анітрохи не збентежився! Він був щасливий стати для них слугою, бо це дало Йому ще один спосіб показати, як сильно Він їх любить. І тоді, можливо, вони зрозуміють: якщо Він готовий виконувати таку скромну роботу, щоб попіклуватися про них, то й вони теж могли б бути готові зробити все, що потрібно, щоб стати слугами для інших.
ЧУДО МОЛИТВИ. ВПРАВА:
- Обведіть на папері свою долоню.
- Напишіть на кожному з пальців щось добре, що ви могли б зробити для інших.
- Напишіть коротку молитву на долоні, просячи Бога допомогти вам бути добрими.
- Виріжте обриси долонь і розташуйте їх на плакаті.
ДОСВІД ДОБРОТИ. ЗАВДАННЯ:
РОЗКВІТНИ! — ВИБЕРИ ПОЗИТИВНЕ — ДУМАЙ ПОЗИТИВНО — ЖИВИ ПОЗИТИВНО — ЗРОСТАЙ В ДОБРІ!
Теги добра:
- Намалюйте серця на шматку білого картону.
- Зробіть їх розміром приблизно із ваш стиснутий кулак.
- Прикрасьте сердечка і напишіть на кожному: «Вас відзначили за доброту! Тепер ваша черга бути добрим!” Виріжте сердечка.
- Щоразу, коли ви робите щось добре для когось із членів вашої родини, залишайте позначку, щоб показати, де ви були добрі. Шукайте можливості зробити щось добре.
Дні народження доброти:
- Святкуйте дні народження, плануючи один акт доброти на кожен рік свого життя, або на кожні п’ять років, якщо ви дорослі.
- Готуйте продуктові набори, щоб потім їх роздати.
- Випечіть партію тортів або печива для поліцейських, пожежної команди або служби швидкої допомоги.
- Загорніть маленькі подарунки, які можуть сподобатися будь-кому. Сховайте їх у безпечних громадських місцях з повідомленням, що коли хтось знайде їх, то може залишити собі або передати далі.
Повсякденні добрі справи:
- Щоразу, коли ви йдете до продуктового магазину, купуйте одну додаткову упаковку продуктів хорошої якості. Покладіть його в спеціально відведеному місці, де збирають їх для якоїсь потреби або зберіть коробку з їжею, щоб віддати дуже бідній родині, притулку або для безхатніх.
- Збирайте монети у скарбничці. Відкривайте її раз на рік і купуйте щось для нужденної людини.
- Пишіть короткі підбадьорливі та добрі повідомлення на наклейках. Наклейте їх на різних місцях — всередині журналу, на бібліотечну книжку, на упаковку в продуктовому магазині, на дзеркало і т.ін.
- Щодня робіть щось добре для кожного члена вашої родини. Це дасть змогу всім почуватися щасливішими і навіть може допомогти вам менше сперечатися! (Гал. 5: 22-23)
- Спробуйте це: у кожній ситуації думайте, яким чином ви можете виявити свою доброту. Потім поміркуйте, як ви можете бути ще добрішими, і вирішіть зробити іще щось.
П’ЯТНИЦЯ. ОБЕРІТЬ СПОКІЙ.
ГОЛОВНИЙ ВІРШ: «Зоставляю вам мир, мир Свій вам даю!» (Івана 14:27).
Накрийте маленьку коробочку синім папером і напишіть на ньому “мир”. Передавайте її від людини до людини по колу, вимовляючи пам’ятний вірш під час передачі. Підкресліть слова «мир Свій» в першому колі, потім «я даю» – в другому і «тобі» — в третьому.
ЗНАЙДІТЬ МИР. У метушливому світі дуже важливі моменти тиші. Нам потрібно пригальмувати і поставити життя на «паузу», щоб у нас був час подумати про все. Наше надмірно збуджене тіло і розум потребують перерви, щоб відпочити, оновитися та освіжитися. Нам корисно дихати глибоко і повільно, це допомагає заспокоїти тіло, вдихаючи Божий спокій і видихаючи все те, що порушує наш спокій.
Хвилини тиші та спокою не менш корисні й для наших дітей. У їхньому напруженому і розумово навантаженому житті потрібен час, щоб зробити паузу, поміркувати, відволіктися й відпочити. Але не для того, щоб подрімати, а для того, щоб навчитися заспокоювати себе якоюсь діяльністю, коли вони відчувають стрес або страх.
Коли маємо глибоке почуття миру з Богом, це допомагає нам при зіткненні з труднощами відчувати спокійну впевненість, що Він контролює ситуацію. Коли ми відчуваємо в собі Його спокій, то рідше будемо говорити і робити те, що шкодить іншим людям і нашим близьким, менше сперечатися і, швидше за все, будемо добрішими й мудрішими. Сьогодні ми дізнаємося про мир, який Ісус приносить у наше життя. Світло й мир, які допомагають нам зберігати спокій у життєвих бурях.
СПОКІЙ У ЧАСИ ШТОРМІВ
(Матвія 8)
Ісус хотів залишити своїм друзям якийсь особливий подарунок. Це мало бути щось таке, чим кожен міг насолоджуватися, де б він не перебував. І це був дар умиротворення серця. Відразу після народження Ісуса ангели прийшли сказати пастухам, що Бог посилає звістку про мир усьому світові через це немовля.
Коли Ісус почав проповідувати, то побачив, наскільки схвильованими і стривоженими були великі маси людей. Їх турбувало насамперед те, чи матимуть їжу, одяг, гроші та роботу, також вони потерпали через утиски збирачів податків, митників та римських солдатів. Усі ці турботи заполонили їхній розум, тому їм було важко залишатися спокійними і мати мир у серці. Їм було важко слухати Ісуса і зрозуміти те, що Він намагався до них донести.
Одного разу Ісус з учнями сіли в човен, щоб переплисти Галилейське море. Це велике озеро, оточене пагорбами, його води будь-якої миті міг захопити сильний шторм. Ісус втомився після довгого дня проповідей, навчання та розмов з людьми. Він ліг на дно човна й міцно заснув. Незабаром навколо маленького човника роз’ярилася страшенна буря. Хвилі розбивалися об борт, і дерев’яний човен почав швидко наповнюватися водою. Він стрімко підіймався і опускався на великих хвилях. Негода крутила і хитала човен, і всі учні в ньому міцно трималися за канати.
Всі були налякані, навіть рибалки, які звикли до штормів. Вони докладали всіх зусиль, щоб утримувати човен на плаву в горизонтальному положенні. Учні були настільки шоковані й настрашені, що забули, що Ісус — з ними в човні, поки хтось не згадав і не розбудив Його, щоб попросити допомогти їм вичерпувати воду. Ісус сів і побачив своїх збожеволілих від страху друзів. Вони були переконані, що потонуть!
Ісус запитав їх: «Чому ви так боїтеся? Я тут із вами поруч!’ Потім Він встав посеред човна і наказав вітрам і хвилям заспокоїтися. Раптом поверхня озера стала гладенькою і нерухомою, як дзеркало. Яскравий місяць відбивався у воді. Вітер стих, хвилі ледь помітно погойдувалися. Учні зітхнули з полегшенням і сіли в човні — всі їхні переживання і страхи були розвіяні люблячою турботою і миром Ісуса.
Незадовго до того, як мав залишити учнів і повернутися на Небо до Свого Батька, Ісус закликав їх не боятися і не хвилюватися, бо Він іде приготувати місце, де зможуть жити всі, хто любить Бога, разом у вічному світі. Ми можемо вибрати спокій в ту мить, коли життєва буря накриє нас, тому що Ісус постійно з нами, в будь-яких обставинах. Його досконала любов забирає всі наші страхи, тому, що б не сталося, ми завжди в безпеці під Його люблячою опікою.
МОЛИТВА ПРО МИР:
- Виріжте хмаринки з тонесенького паперу.
- Напишіть слово “мир” на одному боці кульковою ручкою.
- Наповніть широку миску водою.
- Використовуйте олівці, щоб описати ваші турботи на чистому боці хмарин.
- Загніть краї хмаринок над словом “мир”.
- Пустіть хмаринки по воді загнутими краями догори.
- Моліться, щоб Бог втихомирив бурі у вашому розумі й дарував вам спокій.
- Спостерігайте, як хмари розступаються, і ви можете відчути свій “мир”.
ДОСВІД МИРУ. ВПРАВИ:
РОЗКВІТНИ! — ВИБИРАЙ ПОЗИТИВНЕ — ДУМАЙ ПОЗИТИВНО — ЖИВИ ПОЗИТИВНО — ЗРОСТАЙ В ДОБРІ!
Набір для заспокоєння:
Зберіть сімейний набір швидкої допомоги для заспокоєння в кошик. Наповніть його речами, які допомагатимуть вам відчути мир та спокій, як от:
- Контейнери з бульбашками (якщо такі є).
- Лавандова олія або інші заспокійливі аромати.
- Пакетики ромашкового чаю.
- Крем для рук.
- Ароматизовані свічки.
- Біблійні послання (роздрукуйте або напишіть тексти на маленьких аркушах паперу).
- Книжки-розмальовки з біблійними історіями.
Свічка Миру:
- Знайдіть чисту банку з рівними стінками.
- Напишіть слово “мир \ спокій” на смужці паперу, якою обгорніть банку.
- Приклейте смужку скотчем до банки.
- Поставте в банку маленьку свічку або свічку на батарейках і запаліть її.
- Слово “мир \ спокій” нехай засяє.
- Коли в наших серцях буде світло і любов Ісуса, світло нашого життя сяятиме для інших.
Штормова пляшка:
Зробіть штормову пляшку, зібравши такі речі:
- Маленьку пластикову прозору пляшку.
- Воду дистильовану.
- Блакитну барву — краплю фарби, харчового барвника або чорнила.
- Оливкову олію або іншу прозору олію.
- Шматочки пінопласту, кришечки від пляшок або гілочки у формі човників.
- Налийте в пляшку олію та воду в пропорції 1:1, а також додайте декілька крапель синього барвника. Помістіть фігурки, що плавають. Щільно закрутіть кришечку. Далі розкажіть історію про Ісуса, який одного разу заспокоїв страшну бурю на Галилейському морі. Почніть історію, тримаючи пляшку горизонтально й нерухомо. А коли згідно з історією почнеться шторм — тримайте пляшку горизонтально і сильно потрясіть нею, щоб зобразити шторм. Потім потрібно завмерти, тримаючи пляшку рівно, — це момент, коли Ісус втихомирив бурю.
Голуби орігамі:
- Зробіть кілька паперових голубів. Відвідайте сайт www.craftow.com, щоб знайти більше ідей.
- Напишіть Біблійний вірш про мир по обидва боки пташки.
- Підвісьте їх на тонкій нитці й переконайтеся, що птахи добре збалансовані. Додайте ще більше голубів, якщо хочете, але важливо, щоб у «зграї» панував мир та спокій!
СУБОТА. ОБЕРІТЬ НАДІЮ
ГОЛОВНИЙ ВІРШ: «Бог же надії нехай вас наповнить усякою радістю й миром у вірі, щоб ви збагатились надією, силою Духа Святого!”(Рим. 15:13).
Придумайте декілька дій до цього вірша, або щось таке, чого ви можете навчитися, і разом зі своєю сім’єю практикуйте їх до того часу, поки не вдосконалите і зможете навчити цього когось іще. З ким Ви поділитесь цими обнадійливими благословеннями?
ДОСЛІДЖУЮЧИ НАДІЮ
Із самого початку історії Землі Бог ділився доброю звісткою про обнадійливе майбутнє, в якому гріх буде викорінений назавжди. Бог дав надію всім своїм дітям — Сарра і Авраам сподівалися мати сина, Мойсей сподівався привести дітей Ізраїлю в Землю Обіцяну, кожне покоління сподівалося на прихід Месії, а тепер ми всі з нетерпінням чекаємо Другого Приходу Ісуса Христа. Ці великі надії, нагадують нам, що Бог тримає все під контролем і творить все нове для Своїх дітей на Небі. В нашому житті також є не такі величезні, а менші надії — це речі, які ми хочемо зробити, і особливі часи, яких ми з нетерпінням чекаємо. Бог знав, що нам завжди потрібно чогось чекати з нетерпінням, тому Він подарував нам щотижневе свято — святу Суботу, Він дав дітям Ізраїля багато інших свят, якими можна насолоджуватися.
Коли ми втрачаємо надію, то стаємо сумними, не маємо бажання щось робити, перестаємо бачити дива навколо себе, в нас зникає почуття спокою і вдячності. Проте коли в серці є надія і віра, наше життя набуває сенсу. І якщо ми маємо конкретну мету в житті, то сповнюємося надією. Переконайтеся, що кожному членові вашої родини завжди є на що сподіватися, і що кожен несе особливе служіння, яке дає допомагає досягати цілей.
Закхей знаходить надію
(Луки 19)
Закхей перебував у пошуках чогось незрозумілого для себе, почувався спустошеним та «голодним», але йшлося не про їжу. Він сумував за друзями, за любов’ю і ще за чимось дуже важливим… але не міг цього описати. Це було щось схоже на велику прірву в його серці.
Закхей був збирачем податків. Гарна робота на ті часи, особливо, якщо ти хотів багато грошей. Однак ніхто не шанував, люди його не любили. Він знав, що у світі є краще життя, але й гадки не мав, де його шукати.
Одного дня в місті здійнявся шум, люди заметушились. Це наближався Ісус! Закхей раніше чув про Ісуса від подорожніх, які проходили через його місто. Люди переказували історії про Його дивовижні діла, описували Його надзвичайні чудеса і розповідали, яким люблячим і добрим Він був навіть до самаритян, прокажених, жінок і, що найкраще для Закхея, до збирачів податків…
Вогник надії зажеврів у його серці! Можливо, він зможе побачити Ісуса, або навіть поговорити з ним! Він уявляв, що сказав би йому Ісус, якби вони зустрілися, і як Ісус також був би добрим і до нього… Його життя точно стало б набагато кращим уже з тієї миті! Він хутко попрямував до головної вулиці. Люди вже збилися в тісний натовп, а Закхей був занадто низький на зріст, щоб щось бачити поверх їхніх голів. Озирнувшись, він помітив дерево з великою кроною та сильними гілками, що затінювали запорошену вулицю. Він підняв поли вбранню й заліз на найбільшу гілку на дереві.
Шум, гамір та метушня ще більше посилилися з наближенням Ісуса. Радісні крики та вигуки хвали лунали звідусіль, коли Ісус зупинився серед натовпу, щоб зцілити хворих: згорбленого старого, дитину з ушкодженою ногою. Закхей дивився на це, затамувавши подих. І коли Ісус проходив під деревом, на якому він сидів, Закхей побачив Його і міг навіть доторкнутися до Нього, але не наважився… він просто хотів хоча б подивитися Йому в обличчя… І раптом, несподівано для Закхея, Ісус зупинився просто під його гілкою, подивився вгору і посміхнувся: «Гей, Закхею! Ось ти де! Я так довго шукав тебе! Сьогодні Я прийду до тебе додому на вечерю! Спускайся вниз і йди приготуйся!» — Ісус простягнув руку, щоб допомогти Закхеєві зістрибнути з дерева. Він міцно обійняв його і сказав: «Ми будемо вечеряти в тебе вдома, я приведу із собою 12 друзів!».
Закхей сміявся і співав, коли біг додому готувати вечерю для друзів! Це був найщасливіший день у його житті! Він знав, що Ісус дуже сильно любить його — і це заповнило ту темну, з відчуттям тупого болю, порожнечу в його серці! Завдяки любові Ісуса він усвідомив, що може змінити своє життя на краще! Він міг би почати з того, що став би добрим і щирим до людей, жертвував би гроші на допомогу іншим, а не забирав собі в кишеню! Він міг би познаходити всіх самотніх і відкинутих суспільством людей, таких як і він, і запросити їх до себе на вечерю. Разом вони могли б вирішити, як допомогти бідним жителям міста і не тільки…
Закхей зрозумів, чого так дуже не вистачало в його порожньому житті: доброти, віри, спокою, радості, подиву, подяки і допомоги іншим. І тепер, коли Ісус з любов’ю дав йому змогу побачити мету в житті, у нього також з’явилася НАДІЯ.
МОЛИТВА НАДІЇ:
- Подякуйте Йому за великий подарунок.
- За надію та віру в швидке повернення Ісуса.
- Діліться по черзі однією зі своїх надій і моліться за кожну з них.
- Моліться за людину, яка намагається знайти віру та надію, і просіть Бога показати вам, як ви можете послужити цій людині.
ДОСВІД НАДІЇ. ЗАВДАННЯ:
РОЗКВІТНИ! — ВИБЕРИ ПОЗИТИВНЕ — ДУМАЙ ПОЗИТИВНО — ЖИВИ ПОЗИТИВНО – ЗРОСТАЙ В ДОБРІ!
Насіння надії:
- Знайдіть горщик і напишіть на ньому послання надії або вірш з Біблії, який дає нам надію.
- Заповніть горщик ґрунтом. Посійте в нього декілька насінин або посадіть цибулини квітів, які швидко ростуть.
- Подаруйте його комусь, хто потребує певної підтримки.
- Якщо вам важко написати на горщику, зробіть табличку з обнадійливим повідомленням, прикріпіть її на паличку для рослини і поставте в горщик.
- Далі настає черга зробити ще щось добре для людини.
Суботи, переповнені надією:
Суботи — це особливі дні, яких ми чекаємо з надією.
- Бог дав нам щотижневі суботи, щоб подарувати надію та радість, а також години дива, доброти, миру та вдячності.
- Складіть разом список деяких речей, які б ви хотіли зробити в суботу, це допоможе вам ще з більшим нетерпінням чекати її.
- Що ви могли б зробити як сім’я, щоб благословити інші сім’ї в суботу і подарувати їм промінь надії? (Допомагайте готувати особливу їжу, разом плануйте особливі богослужіння, робіть чудові прогулянки, почніть місіонерський проект, який допоможе людям у вашій громаді, і т. ін.)
Надії та мрії:
- Виріжте великі зірки з білого або жовтого паперу. Зірки на небі вказують людям правильний напрямок руху.
- Дайте кожній людині по кілька зірочок і попросіть написати на них одну з їхніх надій.
- Подивіться на свої зірки і подумайте про різні способи, якими ви можете підбадьорити людей та допомогти одне одному втілити ваші мрії та цілі.
- Зберіть свої зірки разом і моліться про всі ваші надії.
- Дякуйте Богові за дар надії.
Календар заходів:
- Створіть календар на місяць наперед.
- Виберіть деякі завдання та дії, перелічені в молитовному посібнику, і виберіть дні, коли ви будете виконувати їх.
- Додайте інші можливі дії, які наповнюють вас любов’ю, радістю, спокоєм, надією, подивом і вдячністю.
- Тепер ви маєте те, чого будете чекати з нетерпінням і що дасть вам надію!
КЛЮЧІ ДО ЗДОРОВОГО МИСЛЕННЯ — ТИЖДЕНЬ МОЛИТВИ.
Неділя: ДУМАЙТЕ ПОЗИТИВНО. Наші думки важливі. Те, що ми думаємо, формує наші емоції, дії, стосунки та наше духовне життя. Коли ми зосереджуємось на своїх турботах або на своїх помилках і боротьбі, нас можуть охоплювати тривоги та страхи. ПАВЛО — ПОЗИТИВНИЙ (Послання до ФИЛИП’ЯН, 4) Павло вирішив бути вдячним за Божі благословення у своєму житті. Він вважав за краще думати про чудові речі, як от: дивовижні квіти та тварини, яких створив Бог. Наступного разу, коли ви відчуєте смуток і занепокоєння, згадайте, як сильно Ісус любить вас.
РОЗКРИТІ ДОЛОНІ. Молитва. Хвала Богові за Його любов. Подякуйте Йому за те, що ми можемо довірити Йому свої турботи, тому що Він любить нас. Дякуйте Богові за те, що Він дбає про ваші турботи.
ПОНЕДІЛОК: ОБЕРІТЬ ВДЯЧНІСТЬ. Богові не потрібно, щоб ми говорили Йому слова подяки, але Йому подобається, коли ми їх кажемо. Щодня Він робить тисячі чудових речей для кожного з нас. Що більше уваги ми звертаємо на те, що робить Бог, і що більше дякуємо Йому за все, то більше будемо відчувати Його неймовірну любов.
ЕКСТРАВАГАНТНА ПОДЯКА! (Івана 12 / Филип. 4) Марія була сповнена радості від того, що Ісус так сильно любить її і благословляє. Павло, незважаючи на те, що перебував у страшних умовах у в’язниці, щодня дякував Богові, бо знав, що Бог завжди добрий до нього. Якби Ісус зайшов до Вашого дому сьогодні, як би ви подякували йому за все, що він зробив для вас?
ПОДЯКА / МОЛИТВА: Виберіть людину, яка буде називати кожну букву алфавіту по порядку. Потім попрацюйте разом, щоб назвати хоча б одну річ, за яку ви вдячні, починаючи з кожної літери.
Вівторок. ОБЕРІТЬ ДИВО. Диво — це особливий дар від Бога, переповнений добром для нас! Здивування надихає нас на творчість, спонукає прагнути до досконалості і навіть виявляти співчуття, співпереживання і щедрість. Бог наповнив цей світ безліччю чудес, щоб показати свою любов до нас. Не хвилюйтеся!
СПРОБУЙТЕ ЗНАЙТИ ДИВО! (Матвія 6): Ісусові так багато потрібно було розповісти про Бога й про життя. Він хотів дати людям щось таке, що завжди нагадувало б їм про люблячу турботу Бога. Щоразу, коли ви про щось турбуєтеся, уявіть, що ви віддаєте своє занепокоєння в руки Бога, в руки, які створили всі ці дива як дарунки любові для вас.
МОЛИТВА / ПОДЯКА: Зберіть прекрасні творіння в природі. Запропонуйте кожній людині вибрати який-небудь предмет і знайти в ньому щось особливе, що викличе в неї подив.
Середа. ОБЕРІТЬ РАДІСТЬ. Радість — це щасливе задоволення, яке приходить разом з почуттям спокою. Коли ми відчуваємо радість, то наше самопочуття добре з голови до ніг. Радість захищає нас від пригнічення життєвими труднощами.
ІСУС ПОДІЛЯЄ НАШУ РАДІСТЬ! (Івана 2)
— Хто може бути щасливішим за нареченого? — запитала Марія з розгубленою посмішкою.
— «Мій Батько і Я! — усміхнувся Ісус! — Роблячи людей щасливими, Ми Обидва стаємо дуже щасливими. Ми з Батьком переповнені радістю, як глечики з водою, щоразу, коли люди святкують з радістю!’
РОЗКРИТІ ДОЛОНІ / МОЛИТВА: Моліться радісно! Пройдіться літерами алфавіту по порядку і скажіть: «Ми хвалимо Тебе, Боже, тому що ти: а) чарівний, гідний захоплення…», «Ми хвалимо Тебе, Боже, бо Ти: б) прекрасний, благословляючий…».
ЧЕТВЕР. Чи знаєте ви, що доброта корисна для вас? Щоразу, коли ми робимо добрі справи для інших, або навіть тільки думаємо про те, щоб зробити їх, у нашому мозку виробляється чудовий гормон гарного самопочуття — окситоцин. Бог хоче, щоб Його діти були добрими, бо це благословляє їх так само, як і тих, кому вони допомагають. Прочитайте разом Послання до Ефесян 4: 32.
ВИБИРАЙТЕ ДОБРОТУ. ПОШИРЮЙТЕ ДОБРО. ЛЮБОВ ГОСПОДНЯ (ВІД ІВАНА 13). Ісусові подобалося бути добрим. Його серце було настільки сповнене Божою любов’ю, що доброта була помітна в усьому, що Він робив. Він був радий бути слугою для учнів, бо це дало б Йому ще один спосіб показати, як сильно Він їх любить.
ДИВОВИЖНА МОЛИТВА. ЗАВДАННЯ. Обведіть олівцем свою долоню. Напишіть на кожному з пальців щось добре, що ви могли б зробити для інших. Напишіть коротку молитву на долоні, просячи Бога допомогти вам бути добрим.
П’ятниця. ОБЕРІТЬ СПОКІЙ.
У метушливому світі дуже важливі моменти тиші. Нам потрібно пригальмувати і натиснути на «паузу», щоб мати час подумати про своє життя. Сьогодні ми дізнаємося про мир, який Ісус приносить у наше життя і який допомагає нам зберігати спокій у життєвих бурях.
МИР ПІД ЧАС БУРІ (МАТВІЯ 8). Ісус запитав: «Чому ти так боїшся? Я тут, з тобою!’ Він встав у човні й наказав вітрові й хвилям заспокоїтися. Ми можемо вибрати спокій в бурях нашого життя, тому що Ісус завжди поруч з нами.
МОЛИТВА ПРО МИР: Виріжте хмаринки з тонкого паперу. Олівцями опишіть свої турботи на чистому боці хмар. Моліться, щоб Бог утихомирив бурі у вашому розумі й дарував вам спокій.
СУБОТА. ОБЕРІТЬ НАДІЮ
Із самого початку історії Землі Бог ділився доброю звісткою про обнадійливе майбутнє, в якому гріх буде викорінений назавжди. Коли в нас є надія, це надає сенсу нашому життю, а коли в нашому житті є мета, це сповнює нас надією. Закхей знайшов надію (Луки 19) — він зрозумів, чого не вистачало в його порожньому житті: доброти, спокою, радості, подиву, подяки й допомоги іншим. І тепер, коли Ісус дав йому Свою любов, у нього з’явилася віра та надія на чудове майбутнє.
МОЛИТВА НАДІЇ. Хвала Богові за важливий дар надії. Подякуйте Йому за надію на швидке повернення Ісуса.
Тиждень молитви про єдність сім’ї 3-9 вересня 2023
Неділя
Позитивне мислення
Понеділок
Оберіть подяку
Вівторок
Оберіть диво
Середа
Оберіть радість
Четвер
Оберіть доброту
П’ятниця
Оберіть спокій
Субота
Оберіть надію
Адвентистське Сімейне Служіння
Генеральна Конференція АСД
12501 Old Columbia Pike Silver Spring Maryland 20904? USA
301 680 6175 office
family@gc adventist.org
Copiright c 2023 The General Confereence
Corporation of Seven-day Adventists
All right reserved
@Adventist.Family @AdventistFamilyMinistries
Copiright c 2023 The General Confereence
Corporation of Seven-day Adventists
All right reserved
@Adventist.Family @AdventistFamilyMinistries
Віллі та Елена Олівери: Редактори
Карен Халфорд: експерт
Дауен Венн:головний асистент редактора
Даніель Темп: дизайнер
Всі права захищені
2023AFM Resours Book Addentdum
ISBN 978-0-8280-2898-1
JUNE 2023