Питання служителю: Що ви можете відповісти на аргументацію церков п’ятидесятницького напряму щодо говоріння іншими мовами?
Питання: Що ви можете відповісти на аргументацію церков п’ятидесятницького напряму щодо говоріння іншими мовами? З духовної точки зору їх аргументація є дуже сильною: говоріння іншими мовами (глосолалія) необхідне для того, щоб «кодувати», захищати Божу вістку від темних сил. Таким чином вони не можуть дізнатися про наміри, які Бог відкриває людям. Для цього і необхідна ангельська мова. У той же час існують протестантські течії, які продовжують стверджувати, що у Біблії йде мова тільки про говоріння земними мовами.
Відповідає: Олександр Ковров, бакалаврант богосло’я
Доброго дня! Дякую за таке важливе запитання!
Так, дійсно, п’ятидесятницька аргументація пояснення щодо говоріння іншими мовами дуже цікава. Але давайте поглянемо трохи ширше.
Якщо під цим поняттям мається на увазі саме якась певна неземна, «ангельська» мова, призначена для «кодування» Божої вістки, то яким чином вона розкодовується далі? Адже, якщо ви звертали увагу на служіння церков, де практикується глосолалія, завжди хтось говорить «ангельською» мовою, а хтось одразу ж тлумачить те, що було сказано, вже зрозумілою усім мовою. У такому разі виникає запитання: а який сенс кодування Божої вістки людині, якщо вона одразу ж розкодовується? Якщо «ангельська» мова існує саме для кодування, тобто темні сили її не можуть розуміти, то що з ними стається, коли ця вістка одразу ж розшифровується? Вони її прекрасно можуть чути.
Тому подібний аргумент не витримує подвійної перевірки навіть на рівні елементарної людської логіки.
Натомість Біблія показує нам, що усі дії Господа направлені на те, щоб людина повністю зрозуміла, усвідомила Його вістку, котру Він відкриває через Своє Слово. Він нічого не робить надаремно і не створює схеми для того, щоб обманути темні сили. Насправді жодні бісівські духи не можуть нічого зробити без відома Господа, але вони мають вплив на тих людей, які своїм способом життя, котрий суперечить Божому Закону, дозволяють на себе впливати. Бог поважає свободу вибору людини.
Найяскравішим прикладом, який показує нам мету, для чого Господь дає людині можливість говорити іншими мовами, котрих вона не знає, показаний у книзі Дій апостолів, у 2-му розділі. Тоді Бог дав дар від Духа заговорити іноземними мовами для того, щоб проповідувати людям, котрі прийшли на поклоніння до храму, але не знали арамейської мови. Набагато пізніше цей спосіб вже став не актуальним, бо віруючі розповсюдилися вже по різним народам і саме вони на своїй рідній мові мали б нести вістку спасіння своїм співвітчизникам, які прекрасно розуміли цю мову. Тим більше у наш час, з сучасними технологіями та рівнем знань, мовного бар’єру практично не існує.
Тому дар говоріння іншими мовами Бог дав у часи розвитку Церкви для вістки Євангелія, коли іншого способі передачі цієї вістки не існувало. Це підкреслює одну з характеристик направленості Божої діяльності: Він скеровує Свої дії на спасіння людей, а не на створення окремих, «елітарних» груп, які могли б говорити якоюсь незрозумілою для інших мовою.
Благословень Вам у подальшому пізнання Божої істини!