Питання Служителю: Питання стосовно тексту Лук. 9:27

21-11-2023, Комментариев нет

ВопросПитання: Як я розумію, Царство Боже має настати, коли буде знищено диявола, і люди житимуть у любові та злагоді без насильства і гріхів. Але таке царство не настало поки що, а ті люди жили понад 1 тисячу років тому. То хто ж із них побачив це царство Боже. Дякую за відповідь. Якщо взяти український текст Біблії Огієнка. там словосполучення трошки інше. Спасибі Вам за допомогу в уточненні місць з Біблії, яку я дуже хочу не тільки прочитати, а й зрозуміти, і використовувати в житті…. Текст : Лук. 9:27

Відповідає: Артур Назаренко, бакалаврат богослов’я.

Вітаю!

Ви цілком праві в тому, що згідно Біблійної моделі Царство Боже має прийти на цю землю в останній епохальний період земної історії. Його прихід буде неймовірним видовищем яке не можна буде пропустити, чи оминути.

Однак, чи про це говорив Ісус?

Якщо ми звернемось до інших місць Біблії, тоді ми побачимо що термін «Царство Боже» доволі часто вживається  Ісусом в досить незвичній та здавалось не зрозумілій для нас формі.

Наприклад:

«І розповів Ісус їм іншу притчу: «Царство Боже подібне до людини, яка посіяла добре зерно на своєму полі.» UMT Мт 13:24

«Іншу притчу подав Він їм, кажучи: Царство Небесне подібне до зе́рна гірчи́чного, що взяв чоловік і посіяв на полі своїм.» Мт. 13:31

«Іншу притчу Він їм розпові́в: „Царство Небесне подібне до ро́зчини, що її бере жінка, і кладе на три мірі муки, аж поки все вки́сне». Мт. 13:33

«Царство Небесне подібне ще до захо́ваного в полі ска́рбу, що люди́на, знайшовши, ховає його, і з радости з того йде, та й усе, що має, продає та купує те поле. Подібне ще Царство Небесне до того купця, що пошу́кує пе́рел до́брих, … Подібне ще Царство Небесне до не́вода, у море заки́неного, що зібрав він усячину.» Мт. 13:44-45,47

«А коли Я Духом Божим виганяю бісів, то звичайно ж сягнуло вас Царство Боже.» Матв 12:28

«І не скажуть: Ось, воно тут, або: Ось, там. Бо Царство Боже усередині вас.»  Лук 17:21

Ці тексти показують нам, що доволі часто Христос говорив не про буквальний прихід Христа та небесного Єрусалиму оточеного тисячами тисяч ангелів, але про щось значно ближче!

Кожний з наведених текстів зміщує акцент з матеріального на духовне. Головним скарбом яке отримало людство це Христос який помер за наші гріхи та дав нам життя!

Подібно тому як «Дім» — це не тільки стіни, дах та фундамент, але люди які в ньому проживають, так і «Царство Боже» — не місце в просторах всесвіту або буквальне місто Єрусалим, але присутність Божа, яка наповнює це місце.

Повертаючись до нашого головного вірша, хотів би розглянути його загальний контекст.

Перед тим як сказати про Царство Боже у 18 вірші Христос проводить невеличке опитування в тих хто з ним перебував: «За кого Мене люди вважають?» Лук. 9:18. В такий спосіб він довідався, що перебуваючи разом з ним весь цей час, люди до кінця так і не розуміли Хто перед ними.

І читаючи далі коли він «тонко» натякав про свою Месіанську роль, та про  те з чим Йому доведеться зустрітись. Коли Він закликав іти за Ним. Коли він говорив, щоб не соромились Його. Після цього Він переходить до слів про Царство Боже.

Спочатку здається дещо незрозумілим. Однак, якщо продовжити читати розділ далі, все стає на свої місця. Адже відразу після цього, автор зображує похід з Петром, Іваном та Яковом на гору, де відбулося преображення Христа, та явлення Мойсея та Іллі.

Саме в цей момент гадаю і виконались ті слова про які говорив Христос. Господь явився у своїй славі та показав учням, що Він є головною складовою Царства Божого. Його присутність у їхньому житті якоюсь мірою є проєкція на фізичний прихід Христа. І в той час вони побачили Царство Боже, згідно зі словами Христа.

Висновок:

Царство Боже знаходиться там де перебуває Бог, а отже в той момент коли Христос відкрився у своїй славі учням, виконались Його слова.

З повагою, Артур!


Рубрика: Вопрос служителю

RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитата) - выделите курсором текст в окне комментария и нажмите одну из кнопок форматирования [B, I, Quote].
Если вы желаете исправить свой комментарий или удалить его, напишите нам в редакцию.
Ознакомьтесь с нашими правилами публикации комментариев.

© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2022
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH.
Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)

Интернет-газета "ПУТЬ"