Як вижити в умовах виснажених людських ресурсів під час війни
Розповідає Анатолій Якобчук, головний редактор видання «Слово про Слово»
Зараз у суспільстві спостерігається втома, виснаженість, демотивація. Якщо на початку вторгнення можливостей для допомоги воїнам, переселенцям було багато, то зараз їх значно менше.
На превеликий жаль, є дві паралельні реальності: перша — люди, здебільшого родичі чи близькі військовослужбовців, які відчувають цю війну, і друга — ті в кого війна на задньому плані, кого вона не турбує.
Також спостерігається демотивація, оскільки багато хто очікував, що все швидко закінчиться, але війна триває другий рік і це позначається на емоційних станах, на тому, як людям будувати своє життя далі.
Спостерігаючи за тими переселенцями, які у нашому місті, можу виділити: одні є, котрі, як закінчиться війна та відкриються кордони — то виїдуть за кордон, бо там знаходяться члени їхніх сімей, інші будуть намагатись влаштуватися в обласних центрах та великих містах, ще інша частина залишиться.
Також виснаженість помічається й серед військових, бо люди майже два роки на війні, багато хто із них зазнав травм, поранень, це також дезорієнтує. Також багато несправедливості по відношенню до них, це також демотивує.
Розмовляв Максим Балаклицький
#опитування2023