Віктор Вертило. Перешкода

29-03-2024, Комментариев нет

Ми збиралися виїхати на вечірнє служіння, дружина з сином зібралися трохи раніше і вийшли. А ми з донькою, буквально через п’ять хвилин мали вийти та разом поїхати на служіння. Дружина з сином сіли в ліфт й поїхали, ми прийшли пізніше. Ліфт в якому вони їхали застряг і так виявляється, не знаю, як так вийшло, в нас у кожного є свої ключі, у сина, у доньки, у мене й у дружини четверо ключів і усі четверо ключів опинилися в них у ліфті. Дружина взяла всі ключі, випадково чи не випадково, від машини ключі теж були у неї. Іншими словами, вони застрягли в ліфті, і я з донькою навіть не міг закрити квартиру. Не міг сісти в машину, щоб хоча б удвох поїхати на служіння. Так вони хвилин 40 пробули в ліфті, а ми поза ліфтом, поки не відремонтували та їх не випустили. Ми досі не зрозуміли, чому сталося саме так, що не змогли потрапити на служіння. Але я думаю, що сталися якісь події, які Бог зупинив, і це були справді перешкоди, і ми не поїхали.

Я думаю, що щось подібне відбувалося у вашому житті, і ви не могли зрозуміти, чому ви кудись запізнювалися, або відбувалася якась аварія, або якась затримка. І потім, аналізуючи, розуміємо, що Бог десь щось просто зупинив, поставив нам перешкоду. Хочу сьогодні запропонувати вам тему, яка називалася одним словом «перешкода». Я думаю, що в нашому житті багато перешкод, але намагатимемося відповісти на деякі запитання, розмірковуючи над цією темою. По-перше, ми поставимо запитання і відповімо, що таке перешкода. По-друге, ми звернемо увагу на те: перешкода – це погано чи добре в принципі. По-третє, ми намагатимемося відповісти на запитання, хто ставить нам у житті перешкоди, Бог чи Сатана? І останнє запитання, яке я хотів би поставити та намагатимемося відповісти на нього, як ми реагуємо на перешкоди Бога і як ми реагуємо на перешкоди Сатани.

З Божою допомогою поміркуємо над усіма цими питаннями. З приводу перешкод хотів би дати визначення зі словника Ожегова: перешкоди – це завади, які затримують рух або дію, що стоять у нас на шляху. Перешкода дає можливість людини зупинитися, волею-неволею, за її бажанням або не за її бажанням, але принаймні зупинитися на цьому життєвому шляху, можливо, десь замислитися, можливо, десь не хотілося б, але зупинитися. Остання наша перешкода, звичайно, в цьому грішному житті – це смерть. Але до смерті у нас ще багато-багато різних перешкод, які ми можемо зустріти на своєму шляху. Сатана робить свою особливу роботу, і дуже часто в нашому житті перешкоду робить саме він. Апостол Павло пише такі слова у дуже знаменитому вірші, він говорить так: «Зодягніться в повну Божу зброю, щоб могли ви стати проти хитрощів диявольських», ось зі слів про хитрощі диявольські ми розуміємо, що це перешкода, яку ставить нам сатана, хитрощі або перешкоди. Давид у псалмі 38:13 пише такі слова: «Тенета розставили ті, хто чатує на душу мою, а ті, хто бажає нещастя мені, говорять прокляття, і ввесь день вимишляють зрадливе!». Цікаво, Давид додає, що є в нашому житті тенети, які ставить сатана, і теж перешкоджає.

Які перешкоди або які сітки, може ставити нам сатана? Ну, навіть найбанальніше, береш планшет або береш телефон, і ти розумієш, що там є соціальні мережі. І начебто непогано, але ці мережі тебе можуть відвернути від Біблії на кілька хвилин, а то й на кілька годин, що ти просто не помічаєш, як ти випав із цього життя і потрапив у життя цієї мережі. Можливо, для когось це пляшечка спиртного, яка, може, стоїть у шафі, і для нього це підступ або сітка, або перешкода, яку він не може пройти в цьому житті. Можливо, для когось це сварливий сусід, повз якого ти не можеш пройти, бо він постійно тебе чіпляє. А може бути добрий сусід, але дуже багатий, і ти потрапляєш у заздрісні тенета, дивлячись на нього. Тобто ми розуміємо, що на нашому шляху до життя вічного, сатана ставить перешкоду, щоб ми туди не потрапили. І цих перешкод дуже багато.

Але я хотів би зробити акцент на зворотний бік перешкод. Ми йдемо цим життєвим шляхом іноді, а можливо дуже часто, в прірву. І Бог теж ставить перешкоди на нашому шляху, щоб ми не потрапили туди, у цю прірву. Я хотів би подивитися на перешкоди з позитивного боку. Тобто перешкоди – це щось таке, що нам допомагає і благословляє на нашому шляху. Я хотів би якраз зараз узяти й подивитися на перешкоди, дивлячись на уривок з книги Чисел 22 розділ.

Звернемо увагу, як Бог ставив перешкоди пророку Валааму. Передісторія така. Одного разу цар Валак пропонує пророку Валааму, щоб він прокляв народ Божий. Природно, Валаам розуміє, що це абсурд, як це проклясти народ Божий, той, який є народом самого Бога, і щоб Бог його прокляв. І він чітко усвідомлює, що це проти волі Божої, що це проти Бога, що це неправильно. І начебто Валаам міг би змиритися, якби не подарунки, які запропонував Валак. І ось коли Валаам побачив подарунки, то в нього почалася життєва боротьба. Як правильно зробити? Піти проти волі Божої й отримати подарунки? Або не піти проти волі Божої, але при цьому втратити подарунки? І ось у цій боротьбі я хотів би побачити, скільки разів Валаам чинив опір та скільки разів Бог йому ставив перешкоди. Книга Чисел 22 розділ, мені здається, це найяскравіший приклад, як Бог перешкоджає людині на шляху, коли вона йде в неправильному напрямку.

Перша така перешкода, я хотів би тут зробити акцент, — це вплив совісті. Валаам чітко розумів, що він чинить неправильно, і його починає мучити совість. До нього приходять посланці, які принесли  подарунки з пропозицією від Валаака. Тоді Валаам, міг би одразу сказати «ні», відмовитися і піти за волею Божою, але дивлячись на подарунки, його мучить сумління і він каже: «Залишіться на ночівлю». Подивимося 22 розділ книги Чисел, щоб поміркувати, пропоную з 8 вірша:

«А він їм сказав: Ночуйте тут цієї ночі, і я перекажу вам слово, як Господь промовлятиме до мене. І зостались моавські вельможі в Валаама».

Перша перешкода, яку поставив йому Господь, це вплив совісті. Валаам розуміє, що  чинить неправильно, його совість мучить, але він поки ще чинить опір цій перешкоді та пропонує, щоб гості переночували. Можливо, Бог змінить свою думку і змінить ситуацію.

Коли Валаам не зупинився, то Бог йому ставить другу перешкоду, вона була більш жорстка. Це вже був не просто вплив Святого Духа чи совісті, він йому говорить прямо. Тобто далі ми читаємо перешкоду, де є пряма мова самого Бога. Прочитаймо 12 вірш із 22 розділу.

«І сказав Бог до Валаама: Не підеш ти з ними, не проклянеш того народу, бо благословенний він».

Другу перешкоду ми бачимо в упертості Валаама. Бог говорить йому пряму мову і каже, що ти не повинен йти, ти не маєш права, це прокляття буде для тебе, ти не можеш це зробити.

Для наступної перешкоди, щоб Валаам зупинився Бог використовує тварину – ослицю. Прочитаємо 21, 22 та 23 вірші, яку перешкоду ставить Бог в завзятості Валаама.

«І встав Валаам уранці, і осідлав свою ослицю, та й пішов із моавськими вельможами.

І запалився гнів Божий, що він іде. І став Ангол Господній на дорозі за перешкоду йому, а він їде на своїй ослиці, і двоє слуг його з ним.

І побачила та ослиця Господнього Ангола, що стоїть на дорозі, а витягнений меч його в руці його. І збочила ослиця з дороги, і пішла полем, а Валаам ударив ослицю, щоб збочила на дорогу.»

Цікаво, що одну, другу, вже третю перешкоду ставить Бог Валааму, але він продовжує йти. Можливо, Валаам подумав, що та тварина, ослиця, вона дуже вперта і не хоче його слухатися. Він не міг зрозуміти, що це перешкода, яку ставить Бог.

Наступний момент або наступна перешкода, я б уже її позначив як четверту. Знову ми бачимо, що Бог використовує ослицю. У 24 і 25 віршах читаємо такі слова:

«І став Ангол Господній на стежці виноградників, стіна з цієї сторони, і стіна з тієї.

І побачила та ослиця Господнього Ангола, і притиснулася до стіни, та й притиснула до стіни Валаамову ногу. І він далі її бив»

Виявляється, що не ослиця була цією твариною, яка впиралася, а виявляється, що цією твариною що впирається був Валаам чи інша людина, кожен з нас, коли опирається. Коли  Бог каже: «ні», а людина, шукає можливості або шляхи все-таки зробити те, що вона хоче. Тобто ми бачимо чітку наполегливість Валаама і яскравий приклад, як Бог ставить перепони для кожного з нас.

Наступний такий момент або наступна перепона з 26 вірша читаємо:

«І Ангол Господній знов перейшов, і став у тісному місці, де нема дороги збочити ні праворуч, ні ліворуч.

І побачила та ослиця Господнього Ангола і лягла під Валаамом. І запалився гнів Валаамів, і він ударив ослицю києм.

І відкрив Господь уста ослиці, і сказала вона до Валаама: Що я зробила тобі, що ти оце тричі вдарив мене?

І сказав Валаам до ослиці: Бо ти виставила мене на сміх. Коли б меч був у руці моїй, то тепер я забив би тебе!

І сказала ослиця до Валаама: Чи ж я не ослиця твоя, що ти їздив на мені, скільки живеш, аж до цього дня? Чи ж справді звикла я робити тобі так? І він відказав: Ні!»

Зверніть увагу, що ослиця вже починає говорити людською мовою. Валаам її б’є, а ослиця заговорила людською мовою. Як наполегливо чинить опір Валаам Божим перешкодам, які Він ставить йому. Як це схоже на нас, і мені здається, що якщо взяти за завзятістю, то нам треба буде з цією ослицею мінятися місцями. Як ми часто впираємося тим перешкодам, які ставить нам Бог. Ви помітили абсурд цієї ситуації? Валаам навіть не дивується, що ослиця починає розмовляти людською мовою, а просто з нею сперечається. Уявіть, до чого може довести впертість, що ми не бачимо Боже диво, ми просто починаємо щось доводити та сперечатися. Іноді нам вже хором кажуть, не роби цього, ти не маєш права, це проти волі Божої. А ми закриваємо свої очі, ми закриваємо свої вуха, ми просто не хочемо нічого слухати з цього приводу.

Хочу запропонувати вам ще два вірші, де Богу довелося буквально відкрити очі  Валааму, і вдруге Він сказав вже такі слова вголос, з 31 вірша:

«І відкрив Господь очі Валаамові, і побачив він Господнього Ангола, що стоїть на дорозі, а його витягнений меч у руці його. І схилився він, і впав на обличчя своє.

І сказав до нього Ангол Господній: Нащо ти вдарив ослицю свою оце тричі? Ось я вийшов за перешкоду, бо ця дорога погибельна передо мною».

У Святому Письмі написано чітко: «Я вийшов за перешкоду». Тобто вийшов, щоб постійно тобі ставити перешкоду на цьому неправильному шляху, на шляху погибелі. Тому що, він каже, що «ця дорога погибельна передо мною». Хочу звернути вашу увагу ще на такий момент. Бог ставить перешкоду не тільки нам, коли ми йдемо на шляху до погибелі, але Бог також ставить перешкоду безпосередньо сатані, щоб сатана не дав можливості нам загинути. Тобто фактично Бог також закриває, скажімо так, сатані дорогу до нашого серця або до нашого розуму на нашому шляху. Пригадуєте, що Валаам все ж пройшов цей шлях і пішов для того, щоб проклинати. Тоді Бог захистив народ від сатани, від цього прокляття.

Я хочу прочитати декілька кілька цитат із книги «Патріархи і пророки» Елен Вайт. Написано так: «Як мало насправді знав Ізраїль про те, що відбувалося навколо нього. Як скупо вони уявляли турботу Божу, що оточувала їх вдень і вночі, наскільки бідна уява народу Божого. Наскільки повільні в усі часи діти Його в осягненні Його любові й милості! Якби люди могли бачити дивовижну силу Божу, що постійно виливається на них, хіба їхні серця не сповнилися б вдячністю за Його любов та побожним трепетом, коли б думали про Його велич і могутність». Люди навіть не підозрювали, яка була боротьба і який був опір на той момент, коли Бог захищав свій народ і ставив перешкоди, щоб сатана нічого не зробив. Цікаві є слова в книзі Юди, коли диявол сперечався про Мойсеєве тіло, то там написано так: «Хай заборонить тобі Господь». Думаю, що до сьогоднішнього моменту, коли відбувається ця боротьба, коли диявол щось хоче нам зробити, Бог продовжує говорити йому ці слова, ставлячи йому перешкоди. «Нехай заборонить тобі Господь». Хочу запропонувати ще декілька цитат з творів Елен Вайт. У її книзі «Ранній і пізній дощ» є такі слова: «Христос не розчарує своїх віруючих дітей. Шлях іноді може здаватися темним, попереду нас можуть здаватися перешкоди, але силою Безмежного буде подолана будь-яка перешкода. Діти Божі можуть іти вперед через випробування і труднощі, але вони мають надійного керівника, який уже пройшов цей шлях. І щоб досягти перемоги, вони повинні мати довіру до Його мудрості та милості».

Цікаво і сумно, скажімо так, була подальша доля Валаама. Бог ставив перешкоди йому, і ці перешкоди були для нього благословенням, але, на жаль, він не скористався цими перешкодами, не зачепився за них, щоб врятуватися. І ось це було дійсно для його душі погибеллю. Я хотів би ще одну цитату прочитати, вона найсильніша, на мій погляд, із книги «Патріархи і пророки». Написані такі слова: «Валаам полюбив мзду неправедну, це 2 Петра 2:15, гріх користолюбства, який Бог розглядав як ідолопоклонство, перетворив його на пристосуванця. І через цей єдиний поріг сатана отримав над ним повну владу. Це привело його до загибелі. Спокусник завжди спокушає людей земним багатством і славою, щоб відвернути їх від служіння Богу. Стверджуючи, що жити краще їм не дозволяє надмірна сумлінність, він тим самим багатьох спокушає зі шляху неухильної чесності. Один неправедний крок тягне за собою інший, який уже не так важко зробити, як перший. І поступово люди стають все більш і більш самовпевненими. Вони зроблять щось страшніше, коли одного разу піддадуться жадібності та владолюбству. Багато хто зваблює себе, вважаючи, що заради якихось земних вигод можна на певний час знехтувати чесністю і досягти мети, а потім у будь-який час варто їм тільки побажати, а не знову повернутися на колишній шлях. Насправді вони тільки заплутуються в тенетах сатани, і рідко кому з них вдається вирватися звідти».

Перешкоди, які ставить сатана, це дійсно сітка. І коли їх дедалі більше й більше, то нам здається, що будь-якої миті ми можемо просто піти за Богом, але опинившись у цій сітці, ми можемо залишитися там назавжди. Цікаво, що в цій книзі, в цьому уривку, який пропонує Елен Вайт, у цьому розділі, вона порівнює Валаама з Юдою. І справді, в обох було щось схоже. Прихований гріх в одного і в другого. Обох Бог посилено хотів спасти та ставив багато перешкод для того, щоб вони не загинули, щоб вони зупинилися. Але ні Валаам, ні Юда не змогли зачепитися за ці перешкоди, щоб бути врятованими людьми. Перешкоди, які стають на шляху, щоб зупинити нас, настільки вагомі, настільки сильні, бо цими перешкодами є сам Бог.

Цікаво, що у Валаама на шляху зустрічається ангел, ангел, яким був сам Ісус Христос. Юді на шляху зустрічається Ісус, який особисто йому омивав ноги для того, щоб він зупинився на своєму шляху. Савл, іде в місто Дамаск, щоб убивати вірних людей Божих. Йому на шляху зустрічається Ісус, це перешкода, і каже йому такі слова: «Савле, Савле, важко тобі йти проти рожна». Тобто Він показує, це ж перешкода, на шляху стою Я, будь ласка, не йди проти цієї перешкоди, не чини опір. Знаєте, Христос до сьогодні ставить ці перешкоди, і кладе буквально камінь, самого Себе, щоб ми зупинилися, не йшли далі. Камінь або перешкода на нашому грішному шляху. І є найсильніші слова у Святому Письмі, це слова апостола Петра. Він говорить такі слова у 1 Петра 2:6-9:

«Бо стоїть у Писанні: Ось кладу Я на Сіоні Каменя вибраного, наріжного, дорогоцінного, і хто вірує в Нього, той не буде осоромлений

Отож-бо, для вас, хто вірує, Він коштовність, а для тих, хто не вірує камінь, що його занедбали були будівничі, той наріжним став каменем,

і камінь спотикання, і скеля спокуси, і об нього вони спотикаються, не вірячи слову, на що й призначені були.

Але ви вибраний рід, священство царське, народ святий, люд власности Божої, щоб звіщали чесноти Того, Хто покликав вас із темряви до дивного світла Свого».

Як можна сьогодні не затриматися за таку перешкоду? Перешкоду, якою є сам Ісус Христос. Це благословенна перешкода, яку бажаю, щоб була у вас, щоб ви її побачили, щоб ви її почули, і щоб ви зупинилися і були з нею, і не могли піти в погибель, яку сьогодні пропонує диявол. Нехай Господь благословить нас, щоб ми, зупинялись на цих благословенних перешкодах, щоб ми долали погані перешкоди, які ставить нам сатана, і щоб ми могли дійти до життя вічного. Амінь.


Рубрика: Библейские исследования

RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитата) - выделите курсором текст в окне комментария и нажмите одну из кнопок форматирования [B, I, Quote].
Если вы желаете исправить свой комментарий или удалить его, напишите нам в редакцию.
Ознакомьтесь с нашими правилами публикации комментариев.

© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2022
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH.
Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)

Интернет-газета "ПУТЬ"