Запитання служителю: Чи можна віддавати славу комусь чи чомусь крім Бога?

20-05-2024, Комментариев нет

ВопросПитання: В Інтернеті серед християн тривають дискусії. Чи можна віддавати славу комусь чи чомусь крім Бога?

Відповідь на питання про те, чи можна віддавати славу комусь або чомусь, крім Бога, має глибокі біблійні основи. У християнському вченні, віддання слави є важливою темою, оскільки вона стосується поклоніння, шанування і визнання величі.

Біблія чітко вчить, що вся слава належить Богу. У Псалмі 29:2 сказано: «Воздайте Господу славу імені Його; поклоніться Господу в пишноті святості». Бог є творцем і володарем всього, тому вся слава йому належить. У Об’явленні 4:11 говориться: «Достойний Ти, Господи і Боже наш, прийняти славу і честь і силу, бо Ти створив усе, і волею Твоєю існує й створене все».

Водночас, Біблія також вчить про пошану до людей, особливо до тих, хто заслуговує її своєю працею або служінням. Наприклад, у Римлянам 13:7 говориться: «Віддавайте всім належне: кому податок – податок, кому мито – мито, кому страх – страх, кому честь – честь». Апостол Павло також пише в 1 Солунян 5:12-13: «Просимо ж вас, браття, шанувати тих, що працюють між вами, що стоять на чолі вашої громади в Господі і навчають вас, і вельми поважати їх у любові за їхню працю».

Треба розуміти, що віддання слави і віддання пошани — це різні речі. Слава в християнському контексті належить виключно Богу, оскільки вона означає визнання Його верховенства і божественної природи. Пошана може бути віддана людям за їхні заслуги, праці, чесноти та служіння. Це не суперечить біблійним принципам, доки це не стає формою поклоніння, яке належить тільки Богу.

Отже, згідно з біблійним вченням, слава належить виключно Богові. Водночас, ми можемо і повинні шанувати людей за їхні заслуги і чесноти, але робити це так, щоб не замінювати чи не перевищувати пошаною віддання слави Богові. Всі наші дії повинні спрямовувати нас до глибшого поклоніння і любові до Бога, який є джерелом всієї слави і честі.

Даниїл Бегас, бакалаврант богословʼя.


Рубрика: Вопрос служителю

RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитата) - выделите курсором текст в окне комментария и нажмите одну из кнопок форматирования [B, I, Quote].
Если вы желаете исправить свой комментарий или удалить его, напишите нам в редакцию.
Ознакомьтесь с нашими правилами публикации комментариев.

© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2022
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH.
Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)

Интернет-газета "ПУТЬ"