Запитання служителю: Як почати спілкуватись на інших мовах?

20-05-2024, Комментариев нет

ВопросСвітлана питає: Как заговорить на иных языках, и смогу ли я на них говорить, если не принимала водное крещение?

Відповідь: Добрий день, Світлано. Варто розпочати з того, що Біблія говорить про дари Святого Духа, один з яких є дар мов, однак найпрше варто зрозуміти яка кінцева мета проявів Святого Духа. Ось тексті, які про це говорять:

1Кор 12:27-28: «І ви тіло Христове, а зосібна ви члени! А інших поставив Бог у Церкві поперше апостолами, подруге пророками, потретє учителями, потім дав сили, також дари вздоровлення, допомоги, управління, різні мови.»

Еф 4:11-12: «І Він, отож, настановив одних за апостолів, одних за пророків, а тих за благовісників, а тих за пастирів та вчителів, щоб приготувати святих на діло служби для збудування тіла Христового,»

З цих текстів ми чітко бачимо, що кінцева ціль, до якої повинні прийти люди, наділені різними дарами Святого Духа — ріст церкви, або якщо викоритосувати Біблійну термінологію «тіла Христа». Всі ці дари були як відповідь на потребу обʼєдання різних людей, з різних національностей в одну спільноту, яка могла б рости і розвиватись. Саме для цього Бог дає людим дар пасторства, вчительства, управління та інші. А тепер давайте детально розглянемо дар мов. У яких випадках Дух Святий може наділити людину цим даром, у відповідь на яку потребу? Коли є людина, або люди, мову якої я не знаю і не можу з нею комунікувати, що робить неможливим проповідь Євангліє. З цим стикнулось апостоли, коли на свято Пʼятидесятниці прийшло багато людей, які були з різних народней і кожна з них мала свою мову, свій діалект. Але в цей момент Святий Дух дав їх дар мов і вони змогли проповідувати для цих людей. Ось як це описує Священне Писання:

Дії 2:4-11: «Усі ж вони сповнились Духом Святим, і почали говорити іншими мовами, як їм Дух промовляти давав. Перебували ж в Єрусалимі юдеї, люди побожні, від усякого народу під небом. А коли оцей гомін зчинився, зібралася безліч народу, та й диву далися, бо кожен із них тут почув, що вони розмовляли їхньою власною мовою!… Усі ж побентежилися та дивувалися, та й казали один до одного: Хіба ж не галілеяни всі ці, що говорять? Як же кожен із нас чує свою власну мову, що ми в ній народились? Парфяни та мідяни та еламіти, також мешканці Месопотамії, Юдеї та Каппадокії, Понту та Азії, і Фріґії та Памфілії, Єгипту й лівійських земель край Кірени, і захожі римляни, юдеї й нововірці, крітяни й араби, усі чуємо ми, що говорять вони про великі діла Божі мовами нашими!»

Отже ці тексти говорять нам дуже чітко не двузначно, що дар мов — це дар, який Дух Святий наділяє людину, якщо є потреба у тому, щоб поділитись Єванглієм з людиною або людьми, мова яких нам не була знайома.

Відповідаючи безпосередньо на питання чи зможете цей дар Святого Духа проявитись у Вашому житті, без водного хрещення доволі складно, тому що водне хрещення не завжди довірнює хрещенню Святим Духом. Проте однозначно цей дар не зможе бути проявлений у Вашому житті без хрещення Святим Духом.

Іван Майєр, бакалаврант богослов’я


Рубрика: Вопрос служителю

RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитата) - выделите курсором текст в окне комментария и нажмите одну из кнопок форматирования [B, I, Quote].
Если вы желаете исправить свой комментарий или удалить его, напишите нам в редакцию.
Ознакомьтесь с нашими правилами публикации комментариев.

© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2022
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH.
Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)

Интернет-газета "ПУТЬ"