Запитання служителю: Скажите, а что значит просить у Бога во имя Иисуса Христа?
Михайло питає: Скажите, а что значит просить у Бога во имя Иисуса Христа? Просто я читал ваши ответы, и там вы говорили, что использовать фразу во имя Иисуса Христа просто как заключение молитвы это грех. И, пользуясь случаем, хочется спросить: что конкретно имел Иисус ввиду, когда говорил, что нельзя многословить во время молитвы?
Відповідь: Вітаю, Михайло. Ви поставили 2 запитання, на які потрібно відповідати окремо.
Отже, почнімо з першого, що ж означає «просити в імʼя Ісуса». Насамперед варто зрозуміти яке значення вкладене у слово «імʼя» у Біблійному контексті. У Пс 124:8 написано: «Наша поміч ув імені Господа, що вчинив небо й землю!». У цьому уривку яскраво видно, що імʼя має привʼязку до титулів Бога. Тобто імʼя є чимось, що допомагає впізнати, що є притаманне Тому, Кого кличуть цим іменем. Конкретно у цьому випадку імʼя Бога напряму повʼязано з Його вищістю над усе, та владу нам творінням у якості Творця, Який може допомогти.
Щоб ж означає молитись в імʼя Ісуса, то це буквально означає тримаючи в розумі те, Ким є Ісус, спратись на ці відкриття у молитві, коли ми просимо про щось. Згадувати тести, які відкривають характер Ісуса та Його бажання допомогти.
А тепер хочу обʼєднати ще 2 аспекти. Чи гріх не свідомо використувати фразу « в імʼя Ісуса» як завершення молитви та чому Ісус вчив не бути багатослівним у молитві.
Якщо уважно вчитаєтесь у 6-й розділ Євангеліє від Матвія, то побачите, що Ісус піднімає тему свідомого сприйняття Бога, до Якого приходять віруючі. Бога, якому важливо те, що відбувається за закритими дверима у молитві, з яким серцем ця людина. А також тут ще є аспект сприйняття Бога. Якщо людина вірить, що через гарні слова відкриє серце Бога до слухання прохання, то Ісус хотів показати, що це насправді не так, це вчення язичників.
Підбиваючи підсумки цих питаннь є один висновок: Бог дійсно бажає, щоб ми могли твердо бути впевнені в тому, Ким Він є, які риси характеру Йому властиві, а які навпаки не властиві, та опиратись на це знання у молитві, молячись в Його імʼя.
Іван Майєр, бакалаврант богослов’я