Запитання служителю: Коли святкувати суботу?

01-11-2024, Комментариев нет

ВопросLin питає: «Я навчаюсь у другу зміну, заняття закінчуються о 18.10, а субота взимку – часто до 16.00. Чи я маю йти раніше, чи я можу доучуватися до кінця дня і коли прийду додому, починати святкувати суботу? Дякую!»

Відповідь: Вітаю, Lin!

Питання стосовно того, що можна робити, а що не можна робити в суботу, а також як її зустрічати – питання доволі неоднозначне. Так, є чіткі та певні аспекти того, що конкретно не можна робити і це записано в Біблії. Але здебільшого, є індивідуальні питання, які нас заводять у глухий кут, тому що ми не розуміємо як бути з цим.

Щодо Вашого випадку, то питання багатогранне і як раз таки індивідуальне. Тому, щоб знайти на нього відповідь, потрібно розглянути наступні моменти:

  1. В чотирнадцятому розділі послання до Римлян, Павло підіймає питання стосовно суперечок щодо того, що можна їсти, а що ні. В двадцять другому та двадцять третьому текстах ми можемо прочитати наступне: «Ти маєш переконання? Май його для себе самого перед Богом. Блаженний той, хто не осуджує себе за те, в чому впевнений. А хто сумнівається, коли їсть, — уже осуджений, бо робить це не з віри. А все, що не з віри, — гріх» (Рим. 14:22-23). Ви спитаєте: «а яке це має відношення до питання щодо суботи?», а все доволі просто. В цих текстах ми можемо побачити простий принцип – якщо ми щось робимо і нас за це осуджує совість, а ми натомість продовжуємо це робити, то це є гріхом, то му що робимо це не з віри.

 

  1. Питання навчання у другу зміну, як на мене, не є тим, яке неможливо вирішити. Тому, все ж таки, можна оповістити відповідальних за навчальний процес, про те, що у Вас є певні релігійні переконання і що Ви не можете навчатися у п’ятницю після заходу сонця.

 

  1. Потрібно розуміти, що субота – це день, в який Бог очікує вас. І Він очікує вас для того, аби Ви змогли з Ним провести цей день повністю, від його початку і до його завершення. Тому, потрібно зрозуміти для себе і вирішити з Богом особисто питання того, чи хотів би Він, аби ви приділяли час чомусь іншому, повсякденному, ані ж Йому, коли Він вже Вас чекає.

Отож, просто проаналізуйте ці моменти і те, чи є взагалі для вас комфортним те, що ви навчаєтесь тоді, коли вже наступила субота. Сподіваюся, Ви вирішите це питання в особистій розмові з Небесним Батьком. Благословень!

З повагою, Шендер Олександр, бакалавр богослов’я.

 


Рубрика: Вопрос служителю

RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитата) - выделите курсором текст в окне комментария и нажмите одну из кнопок форматирования [B, I, Quote].
Если вы желаете исправить свой комментарий или удалить его, напишите нам в редакцию.
Ознакомьтесь с нашими правилами публикации комментариев.

© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2022
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH.
Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)

Интернет-газета "ПУТЬ"