Запитання служителю: Чи можна молитися про прощення гріхів інших людей?
Микола запитує: Чи можна молитися про прощення гріхів інших людей?
Відповідь: Доброго дня, Микола!
Так звичайно можна. Я скажу, що не тільки можна, але й потрібно молитися за інших людей, щоб вони не грішили. Цього нас навчає Біблія. І це ми бачимо не тільки в Новому Завіті, але й у Старому Завіті.
Наприклад: Бог виводить Свій народ з Єгипту з рабства і веде їх в ту землю, яку обіцяв колись Аврааму. За 400 років у рабстві євреї майже забули Бога і забули Його принципи. Навіть коли Бог дає їм Закон (Заповіді) то Бог каже пам’ятай день суботній. І в рабстві стали поклонятися іншим богам, тобто ідолам. Це ми бачимо в тому що коли Мойсей був на горі, з Богом спілкувався, був там 40 днів та 40 ночей. І народ каже Аарону, брату Мойсея, не знаємо що з Мойсеєм. Зроби нам ідола, якому ми будемо поклонятися і будемо казати, що це він вивів нас з Єгипту. І тут проходить діалог між Богом і Мойсеєм:
2 М. 32:9-11: «І ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві: Дивлюсь я на цих людей і бачу, який же це твердошиїй народ! Тож тепер залиши Мене, бо вже палає на них Мій гнів, і Я знищу їх, а тебе зроблю великим народом. Але Мойсей молився перед своїм ГОСПОДОМ Богом, говорячи: Чому, ГОСПОДИ, Ти палаєш гнівом на Свій народ, який великою силою і могутньою рукою Ти вивів з єгипетської землі?»
І таких моментів було багато коли народ відступає від Бога і починає грішити. І Мойсей постійно молиться за свій народ.
5 М. 9:20: «Так само ГОСПОДЬ дуже розгнівався на Аарона і хотів його знищити. Молився я тоді також і за Аарона.»
Також ми бачимо в книзі Йова, що Йов молився за своїх дітей коли вони святкували. Ось приводжу цей текст, що це в Біблії є. Тут Йов молиться і приносить жертву за дітей бо можливо вони згрішили перед Богом.
Йов 1:4-5: «Його сини, зазвичай, зустрічались і влаштовували бенкети, — кожен у своєму домі й у визначений для нього день. Вони також посилали й запрошували трьох своїх сестер, аби й вони з ними пригощались. Так було заведено, що коли закінчувалось коло урочистих бенкетів, Йов збирав усіх дітей і освячував їх, — піднявшись рано-вранці, він приносив жертви всепалення за кожного з них. Йов вважав так: Може мої сини згрішили й ненароком зганьбили у своєму серці Бога. Йов так робив завжди…»
Також це ми бачимо у Новому Завіті, що Христос каже людям, коли бачить віру інших людей, він прощає гріхи іншим. Бо можливо сама людина ще не може до кінця розуміти, що вона грішить. Тому ми молимось за людей і просимо щоб Бог їх пробачив і вказав цим людям, що вони грішать.
Мт. 9:1-2: «Сівши в човен, Він переплив назад і прийшов до Свого міста. І ось, принесли до Нього паралізованого, який лежав на носилках. Побачивши їхню віру, Ісус сказав паралізованому: Кріпися, сину! Прощаються тобі твої гріхи!»
Мр. 2:3-5: «І прийшли до Нього, несучи паралізованого; несли його четверо. Не маючи змоги через натовп пробратися до Нього, вони розкрили покрівлю над місцем, де Він був, і, зробивши прохід, опустили носилки, на яких лежав паралізований. Побачивши їхню віру, Ісус каже паралізованому: Сину, прощаються твої гріхи!»
І таких прикладів в Біблії дуже багато, де інші люди моляться за своїх друзів та інших людей, які грішили. В Новому Завіті сказано, якщо брат твій згрішить проти тебе піди скажи йому. Але ж ти це не можеш залишити без молитви і ти молишся за цю людину. В Старому Завіті також ще є приклад коли брати Йосипа продали його в рабство, то він не мстив їм, він молився за них. Ми це бачимо з того що в Біблії сказано, що б не робив Йосип, то Бог завжди був з ним. Тому це такі короткі приклади які є в Біблії і це не єдині приклади, які ми знаємо.
З повагою, Олександр Садовий, бакалавр богослов’я