Запитання Служителю: Про гидоту спустошення, яку згадав Ісус Христос

14-12-2024, Комментариев нет

ВопросСвітлана запитує про гидоту спустошення, яку згадав Ісус Христос, посилаючись на пророцтво Даниїла.

Відповідь: Доброго дня пані Світлана!

Розглянемо тексти про які мова:

Дан. 9:26-27: «А після шістдесяти двох тижнів (седмиць) буде відданий на смерть Помазаник, і Його (на землі) не стане, хоч у Ньому не знайдуть провини. А місто і Святиню знищить народ майбутнього володаря, — і його кінець буде, як під час потопу, — а визначені ним знищення не припиняться до кінця війни. Під час останнього тижня буде укладений з багатьма непорушний Заповіт, а в половині тижня припиняться жертви і хлібні приношення. Святиня стане гидотою спустошення, аж поки визначена кара не буде вилита на самого спустошника”.

Пророк Даниїл, задовго до людського народження Ісуса, Господа нашого, отримав від Бога пророцтво яке описує хресну смерть Ісуса за наші гріхи на хресті.

Підемо по порядку, 62 седмиці, про які каже пророк, це пророчий період 62*7=434 роки, що бере відлік від 408р до Р.Х. коли був відновлений Єрусалим, і закінчується в 27р після Р.Х. коли Ісус почав своє служіння.

Далі текст пророцтва вказує, що Помазаника (евр.машіах) а (грец.хрістус) віддадуть на смерть попри його невинність. І остання седмиця, або останні 7 років, буде час для покаяння. І навіть більше, вказується конкретний час смерті Ісуса, в половині седмиці, тобто через 3.5р, в 31р.

Також в половині цієї седмиці, Господь Бог сам скасовує служіння в Храмі, коли завіса розривається на двоє.

Мр. 15:37-38: «Ісус голосно скрикнув — і віддав духа. І завіса в храмі роздерлася надвоє — згори додолу”.

Зверніть увагу, що вона роздерлася згори до низу, так Господь відкрито заявив, що всі служіння та жертвоприношення в Храмі більше не мають сенсу, бо принесена найбільша і найголовніша жертва, на яку вказували всі попередні ягнята, сам Ісус Христос.

Також текст говорить про знищення міста і Храму, народом “майбутнього володарю”. Сьогодні ми знаємо, що після смерті Ісуса, саме римський полководець Тит у 70р знищив Єрусалим та Храм, перед цим в’їхавши на коні до Храму.

Чому цей період зветься гидотою спустошення? Бо після смерті Ісуса, юдеї відновили жертвоприношення в Храмі, що було огидним для Бога і Він уже не приймав їх служіння. І як наслідок Храм було зруйновано.

Тепер звернемося до застереження Ісуса, яке він дав своїм учням.

Мт. 24:15-20: «Отже, коли побачите гидоту спустошення, що знаходиться на святому місці, провіщену пророком Даниїлом, — хто читає, нехай розуміє, — тоді ті, хто в Юдеї, хай втікають у гори; хто на даху, хай не сходить узяти те, що в його домі, і хто на полі, хай не повертається назад узяти свій одяг. Горе ж вагітним і тим, хто годуватиме грудьми в ті дні. Тож моліться, щоб ваша втеча не сталася взимку або в суботу”.

Про що йдеться в цих віршах. Вище ми розібрали, що “гидота спустошення”, це служіння в Храмі, після хресної смерті Ісуса.

Тому його заклик простий і зрозумілий. Він закликав своїх учнів, після Його смерті, про яку пророкував Даниїл, швиденько покидати Єрусалим, щоб не стати жертвами руйнування, яке мало відбутися пізніше, коли полководець Тит буде направлений в Єрусалим для придушення юдейського повстання та знищить як саме місто так і Храм.

З повагою Костянтин Буд-Гусаїм, бакалаврант богослов’я.


Рубрика: Вопрос служителю

RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитата) - выделите курсором текст в окне комментария и нажмите одну из кнопок форматирования [B, I, Quote].
Если вы желаете исправить свой комментарий или удалить его, напишите нам в редакцию.
Ознакомьтесь с нашими правилами публикации комментариев.

© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2022
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH.
Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)

Интернет-газета "ПУТЬ"