Запитання служителю: Чи можна молитися іконам, які знаходяться в храмі?

22-12-2024, Комментариев нет

ВопросНа програму «Важких питань немає» («Сложных текстов нет») прийшло запитання від Віктора по другої заповіді.

Запитання таке: Чи можна молитися іконам, які знаходяться в храмі? І взагалі, не порушується цим друга заповідь?

Відповідь: «Щиро дякую, Віктор, за запитання. Це дійсно, ми бачимо, що ви піклуєтесь про виконання закону. Друга заповідь звучить: «Не робі собі різьби і всякої подобии з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею. Не вклоняйся їм і не служи їм, бо я Господь, Бог твій, Бог ревнивий, що карає за провину батьків на синах, на третіх і на четвертих поколіннях тих, ненавидить Мене, і що чинить милість тисячам поколінь тих,  хто любить Мене, і хто держиться Моїх заповідей».

Я вважаю, Віктор, що ви бажаєте бути серед тих, кого Господь любить до тисячі поколінь, і це дуже добре. І взагалі віра від слухання, а слухання від слова Божого. Ніде не написано в Біблії, що віра від того, що намальовано, від того, що з різьби зроблено. І закон нам показує нашу недосконалість, те, що ми маємо підправити в нашому житті. І не можна виконувати 8, чи 7, чи 9 заповідей. Потрібно виконувати усі заповіди.

До речі, православні не завжди були з іконами. Були часи, за історію православ’я, коли в Константинополі  не було ікон. Так що справжній православний  виконує і другу заповідь, коли не молиться іконам. І якщо подивитися на другу заповідь, то її не можна виконати, якщо не виконуєш першу. А перша  передо мною, саме в оригіналі написано, що « Тоді ти не будеш поклонятися іконам, тоді ти не будеш вбивати, тоді ти не будеш перелюбчувати. Тоді ти не будеш порушувати ці заповіді, в яких сказано «не вбий, не чинний перелюб», вони в оригіналі зав’язані на першу заповідь. Перша заповідь критична і вона показує, що, виконуючи першу заповідь, неодмінно вже будеш виконувати всі інші.

І четверту заповідь також, якщо ви ще не святкуєте День спокою, як написано в декології, то теж зверніть увагу на четверту заповідь. Без неї теж неможливе спасіння, як неможливо і без виконання другої заповіді. Взагалі, закон дуже пов’язан, одна заповідь з іншою, і не можна вирвати, і не можна виконувати одне, і не виконувати інше. Благословінь вам, брати Віктор, в досконаленні характеру, в приближенні до Бога, в шуканні Бога. І звертайтесь, якщо якісь питання ще є. Всього найкращого. Будьте в тисячу родів благословені. Амінь.

Вікторе, дякую за запитання. І до зустрічі на програмі.


Рубрика: Вопрос служителю

RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитата) - выделите курсором текст в окне комментария и нажмите одну из кнопок форматирования [B, I, Quote].
Если вы желаете исправить свой комментарий или удалить его, напишите нам в редакцию.
Ознакомьтесь с нашими правилами публикации комментариев.

© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2022
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH.
Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)

Интернет-газета "ПУТЬ"