Запитання служителю: Що символізує шкіряний одяг?
Богдан запитує: Що символізує шкіряний одяг?
Адамові та його жінці Господь Бог зробив одяг зі шкур і зодягнув їх. Буття 3:21
Відповідь: Вітаємо! Раді відповісти на ваше запитання! Приємно, що цікавитеся Біблією, адже вона є шляхом до кращого життя і життя вічного.
До моменту цього вірша (Буття 3:21) у світі ще не було ні вбивства людини, ні навіть тварини. Тому, коли ми читаємо, що Бог зробив для Адама та Єви одяг зі шкір, можна зрозуміти, що була вбита тварина.
Постає питання: Навіщо вбивати тварину? Хіба Бог не міг створити інший одяг чи обійтися без жертв?
Звичайно, міг! Адже Господь — всемогутній. Він вдихнув життя в людину, створив Землю та всі небесні світила. Для Бога немає нічого неможливого, як свідчить Писання.
Тож навіщо Бог вирішив це зробити?
У подальших історіях книги Буття ми бачимо, що кожна вірна Богу людина приносила жертву. Наприклад, Ной, який довіряв Богу, спорудив жертовник і приніс на ньому тварину в жертву. (Буття 8:20)
Також Авраам:
«А Авраам звів очі свої та й побачив, аж ось один баран заплутався в гущавині своїми рогами. І пішов Авраам, і взяв барана, і приніс його на цілопалення замість сина свого.» (Буття 22:13)
Та й інші біблійні герої чинили подібно.
Отже, чому Богу потрібні жертви тварин? Щоб задобрити чи умилостивити Його?
Справа в тому, що в книзі Левіт ми бачимо пояснення системи жертвоприношень:
«А коли яка душа з народу землі невмисне згрішить, коли зробить щось проти заповідей Господніх, чого робити не можна, та й завинить, і буде пізнаний ним гріх його, то він приведе жертву свою — безвадну козу, самицю, за гріх свій, що він згрішив.» (Левіт 4:27-28)
Однак основа цієї системи була закладена ще в Едемі після гріхопадіння Адама і Єви. За Божим законом покарання за гріх — смерть (Римлян 6:23). Але замість того щоб загинути самим, Адам і Єва побачили, як Бог вперше приніс першу жертву: тварина була вбита, щоб покрити їхню наготу. Цей момент символізував майбутню смерть Ісуса Христа, який став справжньою жертвою за гріхи всього людства.
Ця історія вчить нас важливого уроку: кожен гріх заслуговує смерті, але завдяки Божій милості ми отримуємо життя. Стародавня система жертвоприношень була створена не для того, щоб умилостивити Бога, а для того, щоб люди усвідомили глибину й наслідки гріха. Безвинна, бездоганна тварина, принесена в жертву, символізувала Христа, який віддав Своє життя за всіх нас.
Ця істина залишається актуальною й сьогодні. Коли ми усвідомлюємо свій гріх, ми повинні пам’ятати, що за кожен гріх була пролита дорогоцінна кров Ісуса. Ми не можемо спасти себе самі, бо лише Христос став досконалою жертвою. Він узяв на Себе наші провини, щоб ми могли отримати дар Божий — життя вічне в Христі Ісусі (Римлян 6:23).
Бажаємо подальших успіхів у пізнанні Божих істин!
Кащук Ярослав, бакалаврант богослів’я