Запитання служителю: Як люди спасалися у часи старого завіту?

22-12-2024, Комментариев нет

ВопросЄгор запитує: Як люди спасалися у часи старого завіту, якщо жертва, принесена Ісусом була в Новому?

Отже, виправдавшись вірою, маємо мир з Богом через нашого Господа Ісуса Христа. Римлянам 5:1

Відповідь: Добрий день! Це дійсно важливе і глибоке питання. Коли я був підлітком, я теж задумувався, як Ісус міг померти за мене і при тому це сталося 2000 років тому…Що це означає і як це впливає на моє життя сьогодні? Як Його смерть, яка сталася в давньому минулому може мати значення зараз? Цікаво…Тому як люди спасалися раніше без жертви Христа може сприйматися дещо подібно! Отже в цьому варто розібратися!

Це питання стосується великої теми спасіння, яку ми знаходимо в Біблії. Цікаво те, що коли ми дивимося на всю Біблійну історію, то бачимо, що в Ізраїльському народі була встановлена система жертвоприношень, яка чомусь припинилася, коли Христос помер!

Наприклад, після того, як Адам і Єва згрішили, вони намагалися прикрити свою наготу листям, що символізувало їхній сором і гріх. Це описано в Буття 3:7, де сказано, що «і відкрились очі їхні, і побачили вони, що нагі, і зшили собі фігові листя, і зробили собі пояси». Листя не могли насправді сховати їхній сором перед Богом.

Але в Буття 3:21 ми бачимо, що Бог зробив їм шкіряний одяг, що символізує Божу праведність, яку Він дає людям: «І Господь Бог зробив Адамові та його жінці одежу з шкіри, і одягнув їх». Для того, щоб створити цей одяг, Бог мусив вбити невинну тварину, що символізує велику жертву і є прообразом Ісуса Христа, який прийшов і помер за нас.

Існували системи жертвоприношень, які Бог встановив для народу Ізраїлю, щоб символізувати важливість покаяння та очищення від гріха через кров. Кожна жертва в Старому Завіті була тимчасовим покриттям для гріха, і вона вказувала на майбутню жертву Ісуса Христа, Котрий прийде і віддасть своє життя за людство. У Євреїв 10:4 сказано: «Бо неможливо, щоб кров биків та козлів знімала гріхи».

Жертви, які приносилися у Старому Завіті, показували, наскільки серйозний є гріх — він веде до смерті. Але в той час це була лише тінь майбутнього, коли Ісус Христос принесе остаточну жертву. У Івана 1:29 Іван Хреститель проголосив: «Ось Агнець Божий, який бере на себе гріх світу!» Ісус став цією остаточною жертвою. Тобто Ісус був тим Справжнім Ягням, якого символізували усі ягнятка старого завіту.

Ці жертви вказували на Ісуса, Який приніс себе як Агнець без плями та вади. Він став тією жертвою, яка дійсно приносить спасіння. В Євангелії від Матвія 26:28 Ісус говорить: «Бо це є кров Моя нового заповіту, що за багатьох проливається на відпущення гріхів».

І, зрештою, ми бачимо, що коли Ісус помер на хресті, Він приніс остаточну жертву, і жертви тварин більше не потрібні. У Євреїв 9:26 сказано: «Інакше Йому потрібно було б часто страждати з початку світу, але тепер, однак, в кінці віків Він явився один раз для знищення гріха через свою жертву». Христова жертва є повною і остаточною.

Тому сьогодні ми не приносимо жертви, як це робили в Старому Завіті, тому що Ісус вже приніс себе як жертву за наші гріхи. Його смерть і воскресіння дають нам можливість отримати прощення і вічне життя. 1 Петра 2:24 говорить: «Він сам приніс наші гріхи в своєму тілі на дереві, щоб ми, звільнившись від гріхів, жили для праведності». Це те, що дає нам можливість покластися на Його праведність і спасіння від гріха і зла.

Що ж нам потрібно зробити? Всього лише прийти до Бога в покаянні, визнати свої гріхи і сказати: «Боже, ось я, допоможи мені, прости мене і будь зі мною, і спаси мене». І це стане для нас шляхом до спасіння, через віру в Ісуса Христа, Який віддав своє життя за нас.

Це дійсно великий дар від Бога — можливість бути прощеним і отримати вічне життя, завдяки тому, що Ісус помер за нас.

Успіхів з Богом!

Кащук Ярослав, бакалаврант богослів’я


Рубрика: Вопрос служителю

RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитата) - выделите курсором текст в окне комментария и нажмите одну из кнопок форматирования [B, I, Quote].
Если вы желаете исправить свой комментарий или удалить его, напишите нам в редакцию.
Ознакомьтесь с нашими правилами публикации комментариев.

© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2022
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH.
Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)

Интернет-газета "ПУТЬ"